Što ako poslodavac ne isplaćuje plaću redovito? - Odvjetnici-hr.com

Što ako poslodavac ne isplaćuje plaću redovito?

Nema odgovora

Pitanje

0
0
6

06.11.2024

Ne dobivam plaću već više mjeseci. Imam li pravo prekinuti rad ili raskinuti ugovor?

Odgovor 10.11.2024
datum odgovora: 10.11.2024

Neisplata plaće teška je povreda obveza poslodavca. Radnik ima pravo tražiti isplatu s kamatama, te može izvanredno otkazati ugovor o radu ako plaća nije isplaćena dulje vrijeme ili sustavno kasni. Također može pokrenuti ovrhu na poslodavčevu imovinu. O svemu treba obavijestiti inspekciju rada i, po potrebi, tužiti poslodavca na sudu radi zaštite potraživanja.

Slična pitanja

Neisplata naknade troškova prijevoza

1 odgovor
12.07.2025
Poštovani, Poslodavac mi nije isplatio naknadu troškova prijevoza. U Kolektivnom ugovoru stoji: \"Radnik ima pravo na naknadu troškova prijevoza na relaciji od mjesta stanovanja do mjesta rada i obrnuto u visini cijene mjesečne vozne karte prema cijeni javnog prijevoza koji je najpovoljniji za Poslodavca.\" Djelatnice HRa od mene su tražile dostavu potvrde o boravištu koju nisam uspio ishoditi jer je radno vrijeme PU istovjetno mojem radnom vremenu, ali sam potpisao Izjavu da živim na određenoj adresi. Mogu li kao djelatnik tražiti izvanredni otkaz Ugovora o radu zbog nastale situacije? Hvala i lijep pozdrav
Čitaj dalje
0
0
40

Izvanredni otkaz ugovora o radu

1 odgovor
12.07.2025
Poštovani, moje pitanje je sljedece-ako poslodavac izgubi povjerenje u radnika koji je arogantan,često svadljiv sa kolegama na poslu i korisnicima usluga,ucestalih pogresaka na poslu sa RTG uredjajima,često pogrešnih unosa podataka korisnika,dobivenih pismenih pritužbi korisnika usluga na njegov rad-postoji li pravni temelj za izvanredni otkaz radniku?
Čitaj dalje
0
0
43

Pravo na otpremninu

1 odgovor
16.06.2025
Poštovani, Lijepo molim informaciju, Firma je najavila da ce biti tehnološki višak 250 ljudi, te da svi koji žele otići uz otpremninu mogu podnijeti zahtjev i da ce ovisno o sredstvima namijenjenim za otpremnine, biti pozvani prema redoslijedu kojim su se prijavljivali zaposlenici koji žele ići. Međutim kako je od toga prijavljivanja prošlo vec par mjeseci na svaki moj upit o statusu mog predmeta dobijem odgovor da imaju ljude koji su se prije mene prijavili. Neslužbeno doznajem da se prijavilo 600 ljudi, odnosno da ne mogu svi otići uz otpremninu. Kako ne bih htjela ostati bez otpremnine, a kolektivnim ugovor imam pravo na bruto plaću za svaku godinu staža samo u slučaju kad poslodavac otkaz uje ugovor o radu. Što mogu pravno poduzeti kako bih sve bilo transparentnom, odnosno da li mogu zatražiti uvidi u redoslijed prijava za odlazak? Znam da postoji pisani trag svakog zahtjeva, a ne znam da li postoji zakon o zaštiti podataka obzirom da se radi o internom popisu zaposlenika. Unaprijed zahvaljujem.
Čitaj dalje
0
0
232
Prikaži sve