Odvjetnik za porezno planiranje u Zagreb
Law Firm Grubeša and Partners covers all areas of law, with a primary focus on Commercial Law, Civil Law, Family Law, Labor Law, Mediation, Arbitration Proceedings, Sports Law, Intellectual Property Protection, Bankruptcy and Pre-Bankruptcy Settlement Procedures, Financial Restructuring, Tax Law, Bus...
Law Firm Grubeša and Partners covers all areas of law, with a primary focus on Commercial Law, Civil Law, Family Law, Labor Law, Mediation, Arbitration Proceedings, Sports Law, Intellectual Property Protection, Bankruptcy and Pre-Bankruptcy Settlement Procedures, Financial Restructuring, Tax Law, Business Consulting, as well as Criminal and Misdemeanor Law. The Firm also specializes in amicable dispute resolution, defense in criminal proceedings, medical law, property law, inheritance proceedings, and compensation claims arising from traffic accidents. Additionally, the Firm offers legal support in real estate transactions, representing clients in purchase and sale procedures, and advises foreign natural and legal persons investing in Croatia, including representation of foreign companies. Employees of the Firm are licensed mediators, registered with the Croatian Ministry of Justice, and members of the Croatian Mediation Association. The Firm puts a strong emphasis on alternative dispute resolution, with extensive experience in mediation and negotiation. Grubeša and Partners collaborates closely with a number of lawyers and law firms across Croatia — in Zagreb, Bjelovar, Dubrovnik, and other cities — as well as internationally, including cooperation with colleagues from Italy, Switzerland, Slovenia, and the United Kingdom, where it maintains a valued relationship with the Law Firm Withers LLP. Depending on the number of law trainees undertaking in-house practice, the Firm employs between 10 to 15 legal professionals, currently including 7 lawyers and 2 trainees. Each legal area is covered by dedicated professionals specialized in their respective fields. Thanks to its professionalism, legal expertise, strong IT competence, and long-standing partnerships with experts outside the legal domain — including court experts, certified interpreters, auditors, and tax consultants — the Firm is able to handle a significant number of cases while delivering highly professional legal representation to both domestic and international clients. This is reflected in a continuous growth in the number of clients and long-term partnerships.
4
0
996

Pitanja i odgovori na Savjetovanje za porezno planiranje

Radno pravo 1 odgovor

1 odgovor
1
0
21
12.07.2025

Niz je potpisao ugovor za firmu 09.05 ,otisao s avionom koji je firma platila u Njemačku 13.05,taj dan kad je sletio i dosao u stan od firme, nije mu poslije leta bilo dobro i srusio se i umro u stanu.Nije imao lijecnicki prije jer firma ga nije poslala na lijecnicki.Ugovor ima ali nije nigdje navedena niti polica osiguranja.E sad zanima me sto dalje raditi mogu li tuziti firmu sto mu nije prije samog odlaska na teren nije obavila lijecnicki vec mu je odmah tražila let da sto prije ide.Iako je taj dan dodao i odmah umro poslije tog leta😥Imam li osnovu na koju ih mogu tuziti .Iako je poslodavac platio prijevoz muza iz Njemačke za Hrvatsku za pogreb .Dali je sam propust tog lijecnickig mogao biti presudan

Idi na odgovor

Privatno 1 odgovor

1 odgovor
0
0
394
16.06.2025

Poštovani,sin mi je prvi put uhvaćen u Hrvatskoj za trgovinu sa migrantima.Nije nikad kažnjavan niti je osuđivan.Ne radi nigdje,a to je uradio zbog duga koji je imao od 9000 eura za auto.Mislio je to uraditi i da se posveti normalnom poslu.Najvjerovatnije da ga je taj pritisko da plati do 7 mjeseca

Idi na odgovor

Poštovana
Temeljem našeg razgovora za obavljanje djelatnosti skupljača bio otpada želio bih vas pisanim putem upozoriti na neke nelogicnosti i na koje sam prisiljen mobingom voditeljice Maje Serdarušić.
Ponuden mi je prvenstveno dvokratan rad koji sam odbio jer mi zbog obiteljske situacije ne odgovara a i temeljem vazeceg kolektivnog ugovora i ugovora o radu u kojem stoji da ce se rad odvijati smjenski a ne dvokratno ne moram prihvatiti posao koji nije organiziran smjenski.
1. Nadalje rečeno mi je da cu poslove sakupljanja odrađivati sam minimalno 2 do tri tjedna dok se ne pronađe osoba koja če te poslove odrađivati samnom. Kante koje bi sam trebao podizati su manja 30 litara i veca 60 litara ili u prijevodu 30 i 60 kg. U zakonu o zastiti na radu (NN 71/14 118/14, 154/14 94/18 , 96/18) propisane su odredbe koje se odnose na sigurnost prilikom obavljanja poslova. Prema pravilniku muškarci ne smiju prenositi tolike terete samostalno . Takooder propisano je da se količina tereta smanjuje ukoliko je potrebno podizanje terata u vis ili rotacija tjela. U pravilniku stoji da je maksimalna dnevna količina prenesenog tereta 1000 kg. Automobil s kojim obavljam navedene radnje nema straznju dizalicu za dizanje velikih tereta na visinu od 1,30 kolika je visina kosa automobila. Po tezini kanta i ukupnoj količini predignutog tereta to prelazi zakonom propisane norme.
Iz svega napisanog proizlazi da mogu odbiti sam obavljati trazenu djelatnost zbog moguce ugroze za svoje tijelo i zdravlje sto sam i napravio kontaktijajući gospođu Meri i tražio da mi zbog tezine posla da drugu osobu. (imam glasovnu poruku koja to dokazuje)Gospođa je vjerojatno upozorila voditeljicu te mi je dodjeljen drugi radnik.
Problem nastaje kad me voditeljica nakon što sam odbio raditi sam prvo uparila sa osobom koja ima dijagnozu iz prometne nesreće te taj posao ne može obavljati jer odluta i nestane na lokaciji i ja ga moram tražiti. Nakon par dana rada ja sam se žalio njegovom nadredenom i rekao da ja uz dodatan posao ne mogu paziti i na njega i opisao mu ekscesnu situaciju gdje je nasrnuo na turista. Nakon svih upozorenja ostao je raditi samnom te je premjesten tek kad je trebao raditi drugi posao.
Kako je on premješten na drugi posao ja sam opet obavješten da cu raditi sam. Tri dana sam radio sam dizajuci nekoliko tona bio otpada u smjeni rucno ga premjestajuci na kamion i s kamiona. Tezina velikih kanti je preko 60kg. Trećeg dana rada 16.06.2025 samog pri podizanju velike kante osjetio sam oštru bol u predjelu vratne kraljeznice te sam mislio da ce bol proci. Sljedeci dan bol je postajala sve jaca i jaca te sam na kraju smjene u 15:20 išao obavjestiti nadredenoj da cu se obratiti ljecniku . Nije ju bilo u uredu iako je njeno radno vrijeme od 8/16. Otisao sam na hitnu te mi je dijagnosticiran tezi oblik cervikobranhijalnog sindroma uz strogo mirovanje te hitan pregled neurologa koji je zakazan u petak.
2. Takooder receno mi je da cu djelatnost obavljati svakodnevno bez tjednog odmora nekad ujutro nekad navecer. Temeljem Zakona o radu (NN 93/14, 127/17, 98/19, 151/22) u clanku 74 radnik ima pravo na odmor u trajanju od 24 sata neprekidno za svaki tjedan. Tjedni odmor najčešće se odraduje nedjeljom . Razmak između dnevnih smjena mora biti minimalno 12 sati da bi se postigao kvalitetan odmor izmedu smjena.
Iz našeg razgovora dalo se naslutiti da bi ja navedeni posao obavljao 3 mjeseca bez ijednog slobodnog dana kao što to već obavlja ekipa koja to radi već mjesec ipo dana.
3. Zbog obujma posla i ne adekvatnog broja radnika takoođer mi je receno da cu morati raditi prekovremeno. U navedenom spisku prikupljanja već imam 15 restorana u Stobrecu te bi trebao preuzeti jos cca 95 restorana u Splitu. Obujam posla je ne normalno velik za 3 radnika koja bi to trebala obavljati. U početku sam i razmišljao prihvatiti prekovremeno ali nakon odradenih 7 sati količina fizičkog umora je bila tolika da to ne želim prihvatiti. Za rad prekovremeno po zakonu o radu poslodavac mora takav rad unaprijed najaviti uz pisanu suglasnost djelatnika da na takav rad pristaje. Prekovremeni rad po zakonu ne smije se organizirati vise od 8 sati tjedno ili 35 sati mjesecno a ne kao što je praksa sada do ca 120 i više sati. Godisnju normu od cca 240 sati neki djelatnici su premasili u par mjeseci o cemu imam pisani dokaz

S obzirom da sam s voditeljicom imao najbolju namjeru popricati to nije urodilo plodom. S obzirom da sam slutio da ce mi narediti nesto sto ce ugroziti moje zdravlje i zivot razgovor sam snimao. U razgovoru me prisiljava na rad jer ti si ono na neodredeno i nemas ugovor za stalno. Ovdje su ti svi neprijatelji ali ako potonem ja tones i ti samnom.
Takooder voditeljica me uznemiravala pozivima i ne postojecim problemima da se nije skupio otpad s nekih lokacija sto nije istina jer sam joj slikao gdje navedeni restorani ostavljaju otpadke a na toj lokaciji ih nije bilo. Takooder voditeljica je stavljala nestajajuce poruke da me moze okriviti za sve sta ona nije obavila a ja sam je na to upozorio. Kad sam je upozorio da me ne će napadati bez razloga i da cu traziti zastitu nadredenih rekla mi je da je takva komunikacija prema njoj neprimjerena.
Konstantno napadanje da nisam skupio sve lokacije iako se to dogodilo samo jedan dan moj prvi radni dan kad sam opet radio sam. Druga ekipa ima cca 60 restorana a ja sam imao 110. Treća ekipa koja je kupila otpad redovito pola lokacija nije skupila nego se to ostavljalo mojom smjeni. Kad sam je upozorio da nije normalno da ja dizem 3 tone a druga ekipa 500 kg rekla mi je da gledam svoj posao.
Takoođer što se tiče korištenje mobitela za rad koiristim privatni mobitel a ne onaj koji mi je dao poslodavac i to mi ne smeta. Priroda posla kojeg obavljam je da sam 90 posto vremena u prometu te je koristenje mobitela dok vozim zabranjeno zakonom o sigurnosti u prometu te je navedena kazna za isti 130e. Mobitel nije stalno kraj mene i ne mogu vam se odmah javiti na pozive. Da li će mi kompanija platiti mogucu kaznu jer sam se javio vama ili vi iz vaseg džepa ili cu vam se javljati kad za to budem imao uvjete jer imam takoođer ispis kasnonocnih poruka i poziva.
S obzirom da nisam imao srece sa voditeljicom za pomoc sam se obratio njezinoj nadredenoj Mariji Mihanović i prijavio sve nepravilnosti. Njezin odgovor je bio mi nemamo dovoljno radnika i da to nitko ne zeli raditi. Ja sam odgovorio da nije u redu da se meni slome kosti dok druga ekipa ima pola lokacija manje. Dobra stvar je sto su nakon tog sastanka mojih 15 Lokacija u Stobrecu prebacili drugoj ekipi te ja san nemam 110 vec 97. Nadredenoj sam prijavio neprimjereno ponasanje deranje i mobbing . Ona je ocito svjesna ponasanja moje nadredene jer je na to odgovorila ona je takva osoba inace je dobra osoba samo se malo eto dere. Krajnje neprimjereno i neprofesionalno.

S obzirom da je voditeljica svjesno i nakon upozorenja nadredenih izdala odredbu da ja sam obavljam posao koji nisam smio i time mozda meni uzrokovala trajno zdravstveno ostečenje i invalidited tražim da joj kompanija raskine ugovor zbog teskog krsenja prava i odredba rada ili cu ja dovesti inspekciju koja ce to napraviti za njih. Takooder tražim ispriku voditeljice koja je uzrokovala možda trajni invaliditet. Uostalom za sve navedeno imam dokaze poruke glasovne i pozive koje mogu i smijem koristiti jer se njima dokazuje tesko kršenje zakona i zivota i zdravlja svog radnika.
Od tuzbe protiv kompanije koja je za sve znala i preko povjerenika za zastitu na radu i poslovode (xxxxxxxxx) cu odustati ukoliko mi se nakon povratka s lječenja osigura lakse radno mjesto kao i ugovor na neodredeno.

Idi na odgovor

Postupci dalje 1 odgovor

1 odgovor
0
0
17
12.07.2025

Isprike na smetnji međutim javljam Vam se jer ne znam kako ni u kojem smjeru krenuti za riješiti svoju situaciju. Naime redovni sam student u Zagrebu, 3. godina preddiplomskog studija. Imam 23 godine i živim sa majkom i sestrom. Naime obiteljski odnosi su se veoma narušili prije 10 mjeseci kada smo se ja i brat odlučili suprostaviti majci kako govori laži da nam je teška financijska situacija i da dajemo zbog toga previše u kućanstvo. U mom slučaju govorimo o 130eura očeve alimentacije i 70eura dodatnih za račune(od mog studentskog posla). Od tog 1.9. 2024. godine uvjeti života su postali praktički nemogući za suživot u istom stanu. Zbog narušavanja odnosa majka je isprva počela vršiti financijski pritisak podjelom svih kućanskih troškova na (u tom trenutku) 4 djela a selidbom brata koji mjesec kasnije na 3 djela. Ubrzo zatim je nastavila s tom vrstom pritiska i odlučila da ću sam plaćati sve svoje troškove(troškove režija, kućanske potrepštine koje koristim i sl.) ne dozvoljavajući mi koristiti njezine stvari. Što se tiče samih režija one \”koje nisam ja plaćao\” nisam imao mogućnost koristiti pa je tako više puta gasila i ne dozvoljavala korištenje grijanja po zimi, struje, televizora i slično. Nastavak pritiska je bio više \”mentalan\” zbog stalnih prijetnji kako ne smijem koristiti njezin frižider, pećnicu, perilicu, kadu, tanjure i ostale osnovne potrepštine u stanu. Također je u nekoliko slučajeva zaključavala dijelove stana poput dnevne sobe i kuhinje te kupaone. Zatim je nastavila sa emocionalnim pritiskom udaljavajući me od sestre, bake, ujaka,djeda i nakraju brata koji mi je jedini ostao. Način kojim je to postizala je stalno uvlačenje u kućne situacije te lažima (poput tih da sam fizički agresivan prema njoj). Nakon takvih postupaka zabrinut nekoliko puta sam zvao policiju da pošalju patrolu kako bi to prijavi, ali nažalost to nije bilo moguće. Sljedeći problem je nastupio kada sam ju potražio financijsku pomoć u pogledu računa (voda i pričuva) koji su na mene zbog nasljedstva polovice stana od oca. Unatoč mojoj zamolbi da ne mogu plaćati sve troškove sa očevom alimentacijom od 260eura te da je studentski posao samo pripomoć u studiju, odbila je svaku pomoć u tom pogledu. Također na isti zahtjev tražio sam da me se hrani u kući s obzirom da ne sudjeluje u troškovima hrane, dijela režija, obući odjeći, školskom priboru, trošku instrukcija i dodatnih fakultetskih edukacija, terenskim nastavama, izlascima/kavama s djevojkom ili prijateljima i slično. Međutim njezin odgovor na takvu molbu bio je kako ona nije obavezna mene hraniti jer plaća kredit, dio režija i moj mobitel(koji plaća od 1./2. mjeseca). Mojom upornošću \”popustila\” je i počela mi davati pokvarenu hranu(isteknut rok kruha po mjesec dana, pekmez/putar sa gljivama, meso staro 3 godine itd…) ili bi u najboljem slučaju ponekad skuhala jednom tjedno. Također jedan od problema predstavlja i stan čiji sam suvlasnik(1/2) zajedno sa njom. Kada je otac odlučio prestati plaćati svoj kredit, dogovorili smo se da se stan daruje meni, a ona će zauzvrat isplatiti njegov dio kredita(takav dogovor je ona striktno inzistirala). Problem je u tome što su konstantne prijetnje oko toga kako je stan njezin, kako ću biti izbačen, kako nemam pravo koristiti prostorije i namještaj/tehniku u njemu jer je to sve njezino. Obratio sam se mnogobrojno puta za pomoć i njoj samoj, u nadi da ćemo situaciju riješiti razgovorom, ali neuspješno. Također sam tražio od sestre da sudjeluje u kućanskih troškovima međutim, s obzirom na njezino stajalište ona je odlučila pomagati majci u njezinim troškovima, ali mene u potpunosti ignorirati. Čak sam zatražio da me se isplati iz stana kako bi se mogao odseliti jer je ovakav suživot gotovo nemoguć i pate mi svakodnevne obaveze poput fakulteta.

To je i jedan od razloga što sam se odlučio na ovakav potez, jer ne mogu više ovako izdržavati uz svoje redovne obaveze zbog stalnih prijetnji, svađa, ometanja pri učenju, a mogao bi i reći maltretiranju. Također već opisan razlog su i financije. Vrlo mi je teško preživljavati na ovaj način uzdržavajući se iz mjeseca u mjesec sa takvim pritiskom troškova s obzirom da nisam u mogućnosti studentski raditi više nego što radim zbog pohađanja fakulteta. U konačnici stvar koja je prelila čašu su bile razne fizičke prijetnje. Unutar opisanog perioda bilo je prijetnji da će me se ošamariti, da će sve porazbijati po stanu(zbog čega je ostao otisak tenisice na zidu), te kao posljednje jučer je prijetila mojoj djevojci da će je naći i riješiti sa njom neke stvari. S obzirom na uhođenje koje je činila nad svojim bivšim mužem(u koje sam i sam bio involviran kao maloljetno dijete pa znam što pričam), iskreno postalo me strah radi sigurnosti moje djevojke.

Duboke isprike povodom ovoliko uvoda, međutim mislim da je bilo potrebno opisati što se događa da mi kažete je li što ovakvo uopće vaše područje, a i dočaram situaciju jer ne znam kako dalje postupati. Što se tiče tog pravnog pitanja, zanimaju me moja prava u ovakvoj situaciji. Da li stvarno nemam nikakva prava tražiti od nje pomoć u uzdržavanju u nikakvom smislu, postoji li mogućnost gubitka vlasništva stana(putem nje ili sestre), postoji li mogućnost povrata sredstava koje sam morao davati kroz godine za režije kao redovni student, prava za pokušaj odvajanja od obitelji, lažne optužbe za fizičku agresivnost te narušavanje normalnog korištenja kućanstva kao redovni student u stanu kojem sam suvlasnik.

Volio bi još samo naglasiti kako jako puno opisanog sam dokumentirao audio i videosnimkama jer su mi rekli u policiji da je to jedini način dokazivanja svoje nevinosti u fizičkom napadu te u prikazu stvarnosti situacije u ovakvom suživotu.

Idi na odgovor

Vojni umirovljenik. Rad na četiri sata. 1 odgovor

1 odgovor
0
0
8
12.07.2025

Gdje se mogu obratiti i raspitati o pravu rada od četiri sata?

Idi na odgovor

Obiteljsko i pravo zaposlenika 1 odgovor

1 odgovor
0
0
10
12.07.2025

Da li je moguce trajanje slucaja oko smjestaja i dobrobiti te brige i njege mlt djeteta s down syndromom vise od 4god i na temelju rekla kazala navoda i kleveta u jednom.pogledu CZZSa. A za to vrijeme dijete rodj.u Zgu biva smjesteno u CRZ Pustodol podruznica Varaždin s reg.posjetama u vrijeme nemogucim ispuniti riditeljima koji rade i zive u Zagrebu. Nijada saslusani bez konretnih fakta ceka se odluka 3.sutkinje o TRAJNOM LISENJU RODITELJSKIH PRAVA I DUZNOSTI.

Idi na odgovor

Zaštita prava moje djece 1 odgovor

1 odgovor
1
0
695
03.06.2025

Muž i ja smo u braku, on ima dvoje djece iz prvog braka, skupa imamo još dvoje djece. Mene zanima ako kupim stan na svoje ime i ja plaćam kredit, nakon moje i muževe smrti kako spriječiti da djeca iz njegovog prvog braka potražuju udio? Obzirom da sam ga ja kupila i otplatila želim da ide mojoj djeci i općenito sva naša zajednička stečevina da ide našoj djeci. Muž se slaže s time. Koje korake poduzeti? Još nemamo zajedničke stečevine

Idi na odgovor

I want to apply for family reunification for my wife to bring her to Zagreb. She got deported from Norway on 02.03.2023 also banned from Schengen Information System. She got visas from Bulgaria(2024) and Romania(2023) (not Schengen) also travelled there and back after the deportation. We both non EU citizen. I am working in Zagreb, Croatia with blue card (valid until 22.12.2026). I want to remove the SIS ban from the system so we can apply for family reunification. I need information what to do and assistance of a lawyer with experience who can remove the ban.

Idi na odgovor

Najnoviji članci

Prava radnika i obveze poslodavaca za remote rad 2025

Rad na daljinu u Hrvatskoj 2025.: Prava radnika i obveze poslodavaca

U 2025. godini rad na daljinu (remote rad) više nije iznimka već postaje standardan oblik zaposlenja u mnogim sektorima u Hrvatskoj. Prema najnovijim podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Državnog zavoda za statistiku, udio zaposlenih koji redovito rade na daljinu dosegnuo je 23% svih zaposlenih u prvoj polovici 2025. godine. Ova brojka bilježi konstantan rast […]

2
0
74
Trebaju li roditelji plaćati alimentaciju nakon 18. godine?

Trebaju li roditelji plaćati alimentaciju nakon navršenih 18 godina?

Jedno od najcescih pitanja u obiteljskom pravu u Hrvatskoj glasi: “Prestaje li obveza placanja alimentacije kada dijete navrsi 18 godina?” Kratak odgovor glasi: ne uvijek. Iako dijete s 18 godina postaje punoljetno, to ne znaci automatski da roditelj vise nije duzan financijski ga uzdrzavati. U ovom clanku objasnit cemo sto tocno kaze Zakon o obitelji, […]

1
0
114
Što učiniti ako postanete žrtva prijevare u Hrvatskoj?

Što učiniti ako postanete žrtva prijevare u Hrvatskoj?

U digitalnom dobu sve je više građana Hrvatske pogođeno raznim oblicima prijevara – od internetskih i bankovnih prevara do krađe identiteta. Samo u 2023. godini Policija je zaprimila više od 15.000 prijava kaznenih djela prijevare, a procijenjena šteta premašila je 30 milijuna eura. Znati kako brzo i pravilno reagirati ključno je za zaštitu vaših prava […]

1
0
131

Kako tužiti za klevetu: Pravni vodič za Hrvatsku

Kleveta, koja uključuje iznošenje neistinitih tvrdnji koje štete nečijem ugledu, ozbiljan je pravni prekršaj u Hrvatskoj. Prema kaznenom i građanskom pravu, žrtve klevete imaju pravo na zaštitu i naknadu štete. Što je kleveta prema hrvatskom pravu? Kleveta se definira kao iznošenje ili širenje neistinitih informacija koje mogu štetiti časti, ugledu ili dostojanstvu druge osobe. Ovo […]

1
0
327

Kako vratiti dug: Pravni koraci za Hrvatsku

U Hrvatskoj, situacije u kojima dužnici ne vraćaju posuđeni novac ili ne ispunjavaju ugovorne obveze nisu rijetke. Srećom, pravni sustav nudi učinkovite načine za povrat duga, bilo da se radi o privatnim ili poslovnim situacijama. Kada možete zahtijevati povrat duga? Povrat duga možete tražiti u sljedećim situacijama: Posuđeni novac koji nije vraćen prema dogovoru. Nepodmirene […]

0
0
184

Što učiniti u slučaju prometne nesreće u Hrvatskoj

Prometne nesreće su nepredvidivi događaji koji se mogu dogoditi svakome tko sudjeluje u prometu. Pravilno reagiranje u takvim situacijama ključno je za zaštitu svih sudionika i poštivanje zakonskih obveza u Hrvatskoj. 1. Osigurajte mjesto nesreće Zaustavite vozilo: Odmah zaustavite vozilo kako biste spriječili dodatne opasnosti. Uključite sva četiri pokazivača smjera: Aktivirajte sva četiri pokazivača smjera […]

0
0
41

Nezakoniti otkaz i vraćanje na posao: Kako zaštititi svoja prava u Hrvatskoj

U Hrvatskoj je radno zakonodavstvo jasno u zaštiti prava zaposlenika od nezakonitih otkaza. Prema Zakonu o radu, svaki otkaz mora biti zakonit, s valjanim razlogom i uz poštivanje propisanih procedura. Ako smatrate da ste nezakonito otpušteni, imate pravo poduzeti pravne korake kako biste zaštitili svoja prava i, u nekim slučajevima, vratili se na radno mjesto. […]

0
0
120
Povratak na sve članke

Ljudi također pitaju:

Najbolji pravnici u Zagreb

Imamo popis najboljih pravnika u Zagreb s potpunim informacijama. Cijene, recenzije, telefonski brojevi i adrese.

Recenzije odvjetnika u Zagreb

Na našoj platformi prikupljamo stvarne recenzije o odvjetnicima. Ne brišemo negativne recenzije niti postoji mogućnost njihovog lažnog povećavanja.

Koliko košta konzultacija s odvjetnikom u Zagreb?

Konzultacije s odvjetnicima u Zagreb kreću se od 50 eur pa nadalje (cijene mogu varirati ovisno o složenosti pitanja i obliku odgovora).

Može li se dobiti besplatna pravna usluga u Zagreb?

Za početak, jasno i sažeto formulirajte svoje pitanje i pokušajte ga postaviti. Ako je pitanje jednostavno i moguće brzo odgovoriti, odvjetnici često na takva pitanja odgovaraju besplatno. Međutim, pravo na određivanje cijene konzultacije ostaje na odvjetniku.

Gdje pronaći dobrog odvjetnika u Zagreb?

To možete učiniti putem hrvatske platforme za pretraživanje odvjetnika Odvjetnici-hr.com potpuno besplatno. Važno je napomenuti da je jednostavno pretraživanje i kontaktiranje stručnjaka besplatno, ali konzultacije i usluge stručnjaka mogu biti naplatne.

Koliko košta angažiranje odvjetnika u Zagreb?

Cijene odvjetničkih usluga ovise o opsegu posla i složenosti slučaja. U prosjeku, usluge odvjetnika počinju od 50 eur. Preporučuje se birati kandidate prema ocjenama i recenzijama klijenata. Mnogi odvjetnici također nude primjere svojih ranijih uspješnih slučajeva!

Koja je razlika između odvjetnika i pravnika?

Odvjetnik ima ovlasti zastupati klijente u kaznenim postupcima i sudskim sporovima. Polje djelovanja pravnika je, za razliku od odvjetnika, ograničenije. Pravnik se uglavnom specijalizira za građanske predmete kao što su radni sporovi, naplata dugova, priprema ugovora, stambeni i zemljišni sporovi i sl.

 

Kada se obratiti pravniku?

Kada se obratiti pravniku? Ljudi se odlučuju potražiti pravnu pomoć kada naiđu na složene probleme. U Zagreb se često obraćaju pravnicima kada je postupak već u tijeku na sudu ili u nekoj instituciji, a stvari ne idu kako su očekivali. U najgorim slučajevima, to je već nakon gubitka spora. Stoga savjetujemo da se na vrijeme obratite pravniku i riješite problem “na vrijeme” prije nego što se pogorša.

Što uključuje pravno savjetovanje?

Pravno savjetovanje obuhvaća analizu situacije i preporuke odvjetnika o mogućim koracima djelovanja. Postoje dvije vrste savjetovanja – sudsko savjetovanje i pisano savjetovanje (pravno mišljenje). Vrsta pružene pomoći ovisi o specifičnostima slučaja i željama klijenta.