
Pitanja i odgovori na Savjetovanje za sponzorske ugovore
Poštovani
Imala sam goste u apartmanu koji su prekšili pravila kućnog reda. Doveli su druge osobe u moj objekt a u pravilniku piše da se treba tražiti dopuštenje
Na što sam im poslala dvije poruke i upozorila.Oni su se na to oglušili što su i sami rekli mom suprugu
Moj suprug je otišao i rekao vi koji niste gosti ovog objekta napustite ga.
Nakon toga unosili su se mom suprugu u lice mahali prstom pred nosom i vikali na njega i tražili isprike jer je osobama koji nisu u objektu rekao da isti napuste.
Drugi dan nakon toga tražili su dopuštenje da isti ti gosti dođu sto im je udovoljeno i sve je prošlo u redu.
Međutim nakon sto su napustili moj objekt nakon 3 sata su me kontaktirali da je njima ogreban automobil na mom parkingu i da su za to krivi moji drugi gosti i tražili su njihove osobne podatke.Na to sam ja rekla da ja mogu pogledati postoji li oštećenje na drugom vozilu i ako isto postoji obavijestiti druge goste ali da ja ne smijem davati tuđe osobne podatke sto je zakonom zabranjeno.Isto tako sam i rekla da sam pregledala snimke s parkinga i da se ništa ne može ustanoviti
Ali su oni rekli ako na drugom vozili i ne postoji oštećenje da su oni krivi i uporno su tražili tuđe osobne podatke.Tada su rekli da će prijaviti policiji na sto sam ja rekla ok najbolje da to oni riješe i da ću njima ustupiti sve sto me budu tražili.
Nakon svega su oni mene zvali i ja se nisam javila jer nisam čula mobitel jer sam radila tada su oni meni napisali poruku citiram
“Nisi mi uopće pomogla,nisi se javila dok sam bio na policiji,sada moja riječ manje vrijedi.Šteta za tebe,suocit ćeš se s posljedicama”
Na to sam ja njima rekla da sam dala sve od sebe da im pomognem koliko mogu,ali da sad ovo već prelazi u ozbiljne prijetnje i da ako imaju problem da se obrate policiji a mene da vise nisu kontaktirali.Rekli su da su prijavili policiji,policija uopće nije dolazila
Napisali su mi toliko lošu Recenziju ma bookingu i dali 1 što jako šteti mome ugledu i poslovanju
Postoji li tu u svemu tome temelja za tužbu za klevetu?
Isto tako napisali su da 2 dana nije bilo struje,sto je istina da je dva dana nestajala struja na par sati,ali zbog požara koji je bio u blizini,isto tako bili su obaviješteni o tome i ja na to nisam mogla utjecati
S tim da su i njihova dijeca meni bacila betonski oplocnik u bazen i sitna kamenja,radili su štetu
Sve sto su napisali u recenziji nije istina toliko su me ocrnili da mi je objek opasan iznutra i izvana da je bilo nečisto,neudobno,ako im je neudobno na krevetima od 1500€ onda to sve govori o svemu
Gosti su bili Francuzi
Poštovani
Kupila sam kucu sa priključkom na susjednoj parceli i sada oni zele da se to makne , na kupoprodajnom ugovoru ne stoji nista u vezi priključka, taj priključak je dao izraditi otac bivšeg vlasnika kuce koju sam kupila , koji je ujedno i tata gospode koja traži da se makne priključak sa njezine parcele. Zanima me koja su moja prava u vezi toga priključka, te da li imam pravo da bivši vlasnik snosi troškove premještanja. hvala
Poštovani,
obraćam Vam se vezano uz problem koji imamo s našim susjedima u zajedničkoj kući na otoku Krku.
Naime, susjedi koji posjeduju apartman iznad našeg instalirali su vanjsku jedinicu klima uređaja bez ikakvog prethodnog dogovora ili suglasnosti suvlasnika, i to na način da je kondenzat s uređaja kapao direktno u naše dvorište (postojala je mogućnost da se montira klima uređaj u njihovo dvorište). Nakon što su dobili odvjetnički dopis, odlučili su ne ukloniti uređaj, već su, isključivo kako ga ne bi morali micati, postavili kanalicu duž cijele fasade kuće kako kondenzat ne bi više kapao u naše dvorište. Time su, po našem mišljenju, vizualno narušili izgled cijele zgrade, a i dalje se radi o jednostranom zahvatu bez suglasnosti svih suvlasnika. (da ne govorim o buki koju radi klima, a dolje se nalazi naša terasa ). Htjela bih napomenuti da su oni klimu montirali iz razloga što su iz svojeg spremišta napravili sobu koju ilegalno iznajmljuju turistima pod krinkom da su oni njihovi prijatelji te smatram da su i za to u prekršaju).
Molimo Vas za savjet:
Imamo li pravni temelj za traženje uklanjanja klima uređaja s pozicije na kojoj se sada nalazi?
Je li za takvu instalaciju bila potrebna suglasnost svih suvlasnika?
Možemo li tražiti uklanjanje i kanalice, s obzirom da dodatno nagrđuje izgled kuće?
Koji su daljnji pravni koraci koje možemo poduzeti ako oni i dalje odbijaju bilo kakav kompromis?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Srdačan pozdrav.
Poštovani,
Najamci stana su nas zamolili da im odobrimo adaptaciju kupaonice iz zdravstvenih razloga jednog stanara. Složili smo se i cijenu najma spustili radi toga. Nažalost, u suglasnosti nije navedeno sa čime se slažemo, a najamac je pored kupaonice zamijenio i prozore, kupio namještaj i kuhinju. Sve bez obavijesti i našeg znanja. Sada po prestanku ugovora nam traži nadoknadu ili prijeti tužbom.
Situacija je vrlo komplicirana jer je gospodin bivši sudac koji ima odlične konekcije u sudstvu.
Ima li pravnog osnova da traži nadoknadu?
Kako dokazati da suglasnost nije podrazumijevala sve izvedene radove?
Koje su naše opcije ?
Unaprijed hvala!
Poštovani , upućujem Vam pitanje :Dali susjed koji je od zajedničke međe udaljen 3 metra bez otvora (legalno i ok )smije postaviti kamere na bočnu stranu kuće prema toj istoj međi .Naime imam sttrah da te kamere hvataju i moj dio dvorišta gdje boravi moja obitelj i mld. dijete .
Drugo pitanje glasi dali taj isti susjed može objavljivati oglašavati fotografije gdje se pored njegove kuće vidi i moja u potpunosti sa dvorištem .Ako je moguće poslala bih vam i slike situacije .Treba mi pravni odgovor za daljnje postupanje prema azop zahtijevu .Hvala
Poštovani,
Lijepo molim informaciju, Firma je najavila da ce biti tehnološki višak 250 ljudi, te da svi koji žele otići uz otpremninu mogu podnijeti zahtjev i da ce ovisno o sredstvima namijenjenim za otpremnine, biti pozvani prema redoslijedu kojim su se prijavljivali zaposlenici koji žele ići. Međutim kako je od toga prijavljivanja prošlo vec par mjeseci na svaki moj upit o statusu mog predmeta dobijem odgovor da imaju ljude koji su se prije mene prijavili. Neslužbeno doznajem da se prijavilo 600 ljudi, odnosno da ne mogu svi otići uz otpremninu. Kako ne bih htjela ostati bez otpremnine, a kolektivnim ugovor imam pravo na bruto plaću za svaku godinu staža samo u slučaju kad poslodavac otkaz uje ugovor o radu. Što mogu pravno poduzeti kako bih sve bilo transparentnom, odnosno da li mogu zatražiti uvidi u redoslijed prijava za odlazak? Znam da postoji pisani trag svakog zahtjeva, a ne znam da li postoji zakon o zaštiti podataka obzirom da se radi o internom popisu zaposlenika. Unaprijed zahvaljujem.
Poštovani,
moja šestogodišnja unuka se nalazi u Dječjem domu Lipik već punih šest mjeseci.Tamo ju je smjestio centar za socijalnu skrb na poziv majke.Ja sam se javila centru da želim preuzeti skrb o unuci,međutim slučaj je predat na Općinski sud u Bjelovaru,saznala sam pod brojem R1 ob-622/2024,protiv oca i majke oduzimanja prava na stanovanje s djetetom.Na ročištima je sudac Ivan Poljak.Moje pitanje je zašto se tako dugo čeka na presudu,gdje će dijete stanovati? Sada nadležnost ima centar Požega.Da li bi mi odvjetnik mogao pomoći da unuku dovedem u dom kojemu ona pripada? Na jesen treba krenuti u školu.
Srdačan pozdrav!I Božji blagoslov svima.
Postovani molila bih vas odgovor na pitanje u vezi vidjanja djeteta ,naime razvedena sam 9g ,bivsi suprug zivi u njemackoj ,imamo zajednicko dijete od 12g koje zivi sa mnom u zadru nadalje bivsi suprug i bivsa svekrva mi nikako nedaju mira ,lazno su me prijavili za nasilje nad djetetom ,dijete izjevljuje da natjerano od strane bivse svekrve da mora ici na policiju i prijavit mamu ,mada zna da nasilja nije bilo ,bisa svekrva mi godina salje prijetnje smrcu i prijetnje oduzimanjem djeteta ,sto je vec i 2 puta provela u djelo ,sto je po meni otmica jer nje nema u planu obiteljske skrbi ,najzabrinjavajuca cinjenica je ta da sam nekidan saznala da moj bivsi suprug i njegova majka imaju incezuozan odnos ,sto mi je bivsi suprug i priznao telefonskim razgovorom a i sama sam svjedocila neprimjerenom ponasanju nijih dvoje ,ono sto meni zabrinjava u ovoj stravicnoj situaciji je to sto su moj bivsi suprug i njegova majka za njihov incezuozan odnos rekli djetetu sto imam evidentirano u porukama ,i sad molim vas da mi pimognete dali ja mogu trazit zabranu boravka djeteta kod bake kad mu otac dodje iz njemacke posto to nikako niie sigurna okolina za dijete ,muci me odvodjenje jeteta u njemacku sa takvim ocem ,hvala unaprijed
Najnoviji članci
Odaberite grad u nastavku da biste prešli na odvjetnike na tu temu:
Najnovije recenzije
Katalog usluga
Ljudi također pitaju:
Najbolji pravnici u Zagreb
Imamo popis najboljih pravnika u Zagreb s potpunim informacijama. Cijene, recenzije, telefonski brojevi i adrese.
Recenzije odvjetnika u Zagreb
Na našoj platformi prikupljamo stvarne recenzije o odvjetnicima. Ne brišemo negativne recenzije niti postoji mogućnost njihovog lažnog povećavanja.
Koliko košta konzultacija s odvjetnikom u Zagreb?
Konzultacije s odvjetnicima u Zagreb kreću se od 50 eur pa nadalje (cijene mogu varirati ovisno o složenosti pitanja i obliku odgovora).
Može li se dobiti besplatna pravna usluga u Zagreb?
Za početak, jasno i sažeto formulirajte svoje pitanje i pokušajte ga postaviti. Ako je pitanje jednostavno i moguće brzo odgovoriti, odvjetnici često na takva pitanja odgovaraju besplatno. Međutim, pravo na određivanje cijene konzultacije ostaje na odvjetniku.
Gdje pronaći dobrog odvjetnika u Zagreb?
To možete učiniti putem hrvatske platforme za pretraživanje odvjetnika Odvjetnici-hr.com potpuno besplatno. Važno je napomenuti da je jednostavno pretraživanje i kontaktiranje stručnjaka besplatno, ali konzultacije i usluge stručnjaka mogu biti naplatne.
Koliko košta angažiranje odvjetnika u Zagreb?
Cijene odvjetničkih usluga ovise o opsegu posla i složenosti slučaja. U prosjeku, usluge odvjetnika počinju od 50 eur. Preporučuje se birati kandidate prema ocjenama i recenzijama klijenata. Mnogi odvjetnici također nude primjere svojih ranijih uspješnih slučajeva!
Koja je razlika između odvjetnika i pravnika?
Odvjetnik ima ovlasti zastupati klijente u kaznenim postupcima i sudskim sporovima. Polje djelovanja pravnika je, za razliku od odvjetnika, ograničenije. Pravnik se uglavnom specijalizira za građanske predmete kao što su radni sporovi, naplata dugova, priprema ugovora, stambeni i zemljišni sporovi i sl.
Kada se obratiti pravniku?
Kada se obratiti pravniku? Ljudi se odlučuju potražiti pravnu pomoć kada naiđu na složene probleme. U Zagreb se često obraćaju pravnicima kada je postupak već u tijeku na sudu ili u nekoj instituciji, a stvari ne idu kako su očekivali. U najgorim slučajevima, to je već nakon gubitka spora. Stoga savjetujemo da se na vrijeme obratite pravniku i riješite problem “na vrijeme” prije nego što se pogorša.
Što uključuje pravno savjetovanje?
Pravno savjetovanje obuhvaća analizu situacije i preporuke odvjetnika o mogućim koracima djelovanja. Postoje dvije vrste savjetovanja – sudsko savjetovanje i pisano savjetovanje (pravno mišljenje). Vrsta pružene pomoći ovisi o specifičnostima slučaja i željama klijenta.
