Odvjetnik za porezne olakšice za investicije u Zadar

Pitanja i odgovori na Porezne olakšice za investicije

kako tražiti izuzeće od daljnjeg cjepljenja 1 odgovor

1 odgovor
0
0
2051
03.04.2025

Poštovani, dijete mi je očigledno odreagiralo na sva cjepiva. U rodilištu, tzv. Vitamin K je ubrizgan bebi bez moje prisutnosti i obavijesti, dok je bilo odvedeno na kupanje i kad je dijete vraćeno s kupanja razvilo je poremećeno disanje, to sam prijavila sestri koja je pozvala pedijatricu, koja je tada više puta pregledala dijete i uvjeravala me i uvjerila da je to normalno u neke novorođenčadi. Na otpusnom pismu nisu to
napisali niti sam se ja biila žalila jer me pedijatrica uvjerila da je to kod neke djece normalno. Iako mi je bilo čudno, nažalost, prihvatila sam to bez pobune. Druga cjepiva su prošla uz otekline na nogama koje su
trajale 7-10 dana i nakon kojih su se zadržale
kvrge na mjestima uboda veličine oraha i
lješnjaka što je trajalo po par mjeseci.
Pedijatrica se čudila tome, rekla da mažemo i
masiramo kremom za ozljede i ponovno nije
upisano u cjepnu knjižicu. Na žalost, nisam
znala da mogu sama prijaviti nus pojave.
Nedugo sam na Halmedovim stranicama
iskopala da se radilo o nuspojavama. Na
žalost sad sam u situaciji da je izgleda jedini
dokaz moja riječ. I tek sad shvaćam koliko sam bila glupa. Također, uvijek sam pitala za
nuspojave i nikad mi ni od strane pedijatara
ni od strane školskog liječnika nisu rečene sve
nuspojave, rečeno je samo da je moguće
crvenilo, oteklina, povišena temperatura. U
rodilištu sam tek na otpusnom pismo
pročitala da je dano cjepivo K Vitamin, a kad
sam se žalila na poremrćeno disanje
pedijatrica mi nije spomenula da je to
moguća nuspojava te injekcije . Kako mi je
najpametnije sada zaštiti moje dijete koje ima 5 godina, cijepljeno do sada, ali s ovim spoznajama imam strah nastaviti s cijepljenjem i osjećam se prevarenom od liječnika koji mi nisu dali ni pune niti točne informacije i još mi to nije upisano u cjepnu
knjižicu, iako su reakcije bile odmah i očite.
Ima li išta što mogu učiniti da zatražim izuzeće od daljnjeg cjepljenja i da li se je moguće sada naknadno žaliti na to što me nisu informirali o nuspojavama cjepiva i što me nisu zvali da budem prisutna prilikom davanja K vitamina u bolnici, jer takva je praksa, nije se dogodilo samo meni. Da sam
znala da je to drugi dan u rodilištu ubrizgano djetetu, možda me pedijatrica ne bi uspjela uvjeriti da je poremećaj disanja u neke novorođenčadi normalan, jer je prvi dan dijete disalo normalno, a u Italiji, gdje sam rodila prvo dvoje djece taj vitamin se daje kapljicama na usta. Nisam imala pojma da se ovdje to ubrizgava u rodilištu, a po sastavu nije samo vitamin i poremećaj disanja je nažalost jedna od nuspojava. Hvala.

Idi na odgovor

Radno pravo 1 odgovor

1 odgovor
1
0
634
12.07.2025

Niz je potpisao ugovor za firmu 09.05 ,otisao s avionom koji je firma platila u Njemačku 13.05,taj dan kad je sletio i dosao u stan od firme, nije mu poslije leta bilo dobro i srusio se i umro u stanu.Nije imao lijecnicki prije jer firma ga nije poslala na lijecnicki.Ugovor ima ali nije nigdje navedena niti polica osiguranja.E sad zanima me sto dalje raditi mogu li tuziti firmu sto mu nije prije samog odlaska na teren nije obavila lijecnicki vec mu je odmah tražila let da sto prije ide.Iako je taj dan dodao i odmah umro poslije tog leta😥Imam li osnovu na koju ih mogu tuziti .Iako je poslodavac platio prijevoz muza iz Njemačke za Hrvatsku za pogreb .Dali je sam propust tog lijecnickig mogao biti presudan

Idi na odgovor

Adaptacija stana u najmu 1 odgovor

1 odgovor
1
0
847
10.09.2025

Poštovani,
Najamci stana su nas zamolili da im odobrimo adaptaciju kupaonice iz zdravstvenih razloga jednog stanara. Složili smo se i cijenu najma spustili radi toga. Nažalost, u suglasnosti nije navedeno sa čime se slažemo, a najamac je pored kupaonice zamijenio i prozore, kupio namještaj i kuhinju. Sve bez obavijesti i našeg znanja. Sada po prestanku ugovora nam traži nadoknadu ili prijeti tužbom.
Situacija je vrlo komplicirana jer je gospodin bivši sudac koji ima odlične konekcije u sudstvu.
Ima li pravnog osnova da traži nadoknadu?
Kako dokazati da suglasnost nije podrazumijevala sve izvedene radove?
Koje su naše opcije ?
Unaprijed hvala!

Idi na odgovor

prije 20 godina poslodavac nas je uputio na školovanje / prekvalifikaciju za profesionalnog vatrogasca jer rješenjem o kategorizaciji objekata zaštite od požara (2a kategorija) treba imati stalno dežurstvo određenog broja profesionalnih vatrogasaca. poslove profesionalnog vatrogasca smo obavljali sve ove godine uz redovite liječničke preglede po točki 14. pravilnika o posebnim uvjetima rada i kod svakog inspekcijskog nadzora su od strane odgovorne osobe poslodavca pokazivane su naše svjedodžbe i liječničko uvjerenje. ubrzo nakon školovanja na ugovoru o radu je sa vremenom promijenjen naziv radnog mjesta i poslodavac nam svima profesionalnim vatrogascima nije plačao benificirani staž do prije tri mjeseca. sad nam je poslodavac svima profesionalnim vatrogascima platio benificirani radni staž unatrag 4 godine iako nam nekima na ugovoru o radu ne piše vatrogasac, nego recimo samo smjenski poslovođa.
Pitanje glasi:
1. Imamo li pravo tražit od poslodavca benificirani radni staž za obavljanje poslova profesionalnog vatrogasca prema Zakonu o vatrogastvu, unatrag za sve vrijeme obavljanja poslova na tom radnom mjestu pošto je nadležni državni inspektorat priznavao naše svjedodžbe i liječničke potvrde da radimo posao profesionalnog vatrogasca?

Idi na odgovor

Ev.odšteta za pad na cestu 1 odgovor

1 odgovor
0
0
227
10.09.2025

Ovo je dodatak prethodnom mailu tj. Upitu na Vašu adresu.
Pregledom svojih fotografija i filmića na mom mobitelu, pala sam u pon. 1.9.2025. Oko 10 sati ujutro.
Kamera instalirana na stupu ulične rasvjete gleda na spremnik mj.kom.otp.
U nekim ranijim razgovorima sa susjedom u ulazu g.Mankas Igorom koji radi u Komunalcu ili srodna tvrtka za odvoz otpada / a kamera sve prekršaje bilježi/ tako je sigurno snimila i moj pad, a to je krucijalni dokaz.
Međutim, kako sam naivna, tražila sam tu snimku od njega, tj. Njegove supruge Mateje jer njega nije bilo neposredno, da ga zamoli da mi izreže taj dio pada!
Bojim se da će biti obrisan, jer je tu sigurno sprega Grada Siska po čijem odobrenju se grade zgrade u ul. T.Ujevića i zbog toga je sve posuto pijeskom i kamenčićima što se nikada ne čisti- i sa druge strane, Komunalac- firma u gradskom vlasništvu!
Razgovor između mene i Mateje Mankas vođen oko 18 sati pon. 8.9.2025.
Sa poštovanjem,
Mirjana Otić

Idi na odgovor

Poštovani! Trenutno imam jednu ponudu za svoju kuću i zemljište koja se nalazi u Bjelovaru da dam u zamjenu za dva manja stana od oko 40 m2 na toj istoj površini. Kuća je uz glavnu cestu na jako dobrom položaju. Zemljište je od oko 800 m2 na kojemu se nalazi kuća od 90 m2 te dodatnih prostorija u dvorištu.Moje pitanje je: Na šta posebno moram paziti kod toga predugovora? Dali da se napravi prvo predugovor po fazama i na kraju glavni ugovor i da se navedu određeni datumi završetka faza? Imam strah da ne krene sve po planu i na kraju da kada se treba napraviti uporabna dozvola da imam problem. Kako i na koji nač̣in bi to bilo najbolje napisati da bude sa oboje strane korektno i bez štete? Unaprijed hvala

Idi na odgovor

Vlasnistvo 1 odgovor

1 odgovor
0
0
566
10.09.2025

Postovani,2022g sam kupila stan u zgradi koji ima jos 8stanova,naime ulovila sam da se nedavno upisala poljoprivredna zadruga na tu Cesticu i da je ta cestica livada.U gruntovnoj postoji vlasnički list ali ne i u katastru.Zgrada je izgradjena 1980g i ima uporabnu dozvolu.Gospodin iz zadruge se pravi da nema pojma o ničemu niti je spreman suradjivat.Sta dalje,smatram da je ovo krivično djelo.

Idi na odgovor

Skrb za unuku 1 odgovor

1 odgovor
2
0
1686
11.05.2025

Poštovani,
moja šestogodišnja unuka se nalazi u Dječjem domu Lipik već punih šest mjeseci.Tamo ju je smjestio centar za socijalnu skrb na poziv majke.Ja sam se javila centru da želim preuzeti skrb o unuci,međutim slučaj je predat na Općinski sud u Bjelovaru,saznala sam pod brojem R1 ob-622/2024,protiv oca i majke oduzimanja prava na stanovanje s djetetom.Na ročištima je sudac Ivan Poljak.Moje pitanje je zašto se tako dugo čeka na presudu,gdje će dijete stanovati? Sada nadležnost ima centar Požega.Da li bi mi odvjetnik mogao pomoći da unuku dovedem u dom kojemu ona pripada? Na jesen treba krenuti u školu.
Srdačan pozdrav!I Božji blagoslov svima.

Idi na odgovor

Najnoviji članci

Kako pripremiti poreznu obranu

Svaki poduzetnik u Hrvatskoj zna da poslovanje sa sobom nosi niz obveza, a jedna od najizazovnijih može biti suočavanje s poreznim inspekcijama i eventualnim poreznim rješenjima. Nema mjesta panici kada primite zapisnik ili rješenje Porezne uprave. Umjesto toga, shvatite to kao priliku da aktivno zaštitite svoja prava i interese. Znati kako pripremiti poreznu obranu ključno […]

0
0
22

Porezno pravo u Hrvatskoj: izmjene i praksa 2025

Uvod Porezno pravo u Hrvatskoj uređuje sustav oporezivanja, prava i obveze poreznih obveznika te djelovanje Porezne uprave. Glavni propisi su Opći porezni zakon, Zakon o porezu na dohodak, Zakon o porezu na dobit, Zakon o PDV-u te posebni pravilnici.U rujnu 2025. uvedene su važne izmjene koje uključuju porezno rasterećenje rada, poticaje za zelene investicije i […]

0
0
147
Povratak na sve članke

Najnovije recenzije

Čuljak Maja

Ocjena:

Odvjetnik

V

Vladimir Gizdavić

Može li neko da napiše e mail adresu odvjetnice Maje Čuljak ?

Šimić Ivo Hubertus

Ocjena:

Odvjetnik

T

Tatjana Marković

Preporučam jer je stručan odličan odvjetnik.

Alajbeg Hrvoje

Ocjena:

Odvjetnik

R

Robert Dodoja

Super

Alajbeg Hrvoje

Ocjena:

Odvjetnik

M

Marino Radunić

Super

Milić Nada

Ocjena:

Odvjetnik

M

Maja

Radila mi ugovor o uzdržavanju, jako sam zadovoljna bila pristupom i cijenom

Ćukušić Daniel

Ocjena:

Odvjetnik

A

Ante

Pravodobna i kvalitetna usluga iz podrucja nasljednog prava. Preporuke!

Čuljak Maja

Ocjena:

Odvjetnik

A

Andjelko Ramić

jadni oni koji jedu kruh zaradjen lopovlukom, prevarama, obmanama i hajducijom.
jadan ovaj narod koji nema drzavu pa tako na scenu nastupaju hijene, vukovi, zmije, brsljani koji im sisaju krv.
bez ikakve pravne osnove naplaćuju pristojbe koje u zemljama koje imaju državu su nezamislive.
ako im je do naplate trebali bi organizirati dekodere pa kome se gleda kupi karticu i gleda ove njihove jadne emisije laži, obmana i reklama.
svaki narod koji posjeduje državu ima državni tv/radio koji je dostupan svima bez naplate i to samo u svrhu informiranja o nepogodama/katastrofama i mogućim ratnim stanjima, naravno uz promidzbu raznoraznih ponudjaca rumene kadulje, magle, tarota, kocke, bluda i nemorala.

Prlić Zrinka

Ocjena:

Odvjetnik

A

Anamarija

U početku, dok vas ne pridobije, sve med i mlijeko. Ali uskoro gubi interes kad uvidi da se nedate baš oderati kao ovca jer “ podnescima” po astronomskim cijenama nikad kraja. Onda se ne javlja više, ne odgovara na mail, službenice odgovaraju da je zauzeta….
Nemojte previše gubiti vrijeme, hitno nađite nekog drugog.

Jakšić Vanja

Ocjena:

Odvjetnik

A

Antonija

Super ali me zanima zamjena žalbu ocete vi uložiti ili

Matetić Danijel

Ocjena:

Odvjetnik

D

Denis Hlapčić

Gospodin Daniel je izuzetno uslužan i profesionalan odvjetnik. S nama je odradio velik dio posla vezan uz imovinsko-pravne odnose, pri čemu je pokazao visoku razinu stručnosti, dostupnosti i predanosti. Izuzetno smo zadovoljni njegovom uslugom i cjelokupnim pristupom.

Hvala vam još jednom, a posebno njemu na vrhunskoj usluzi.

Ljudi također pitaju:

Najbolji pravnici u Zadar

Imamo popis najboljih pravnika u Zadar s potpunim informacijama. Cijene, recenzije, telefonski brojevi i adrese.

Recenzije odvjetnika u Zadar

Na našoj platformi prikupljamo stvarne recenzije o odvjetnicima. Ne brišemo negativne recenzije niti postoji mogućnost njihovog lažnog povećavanja.

Koliko košta konzultacija s odvjetnikom u Zadar?

Konzultacije s odvjetnicima u Zadar kreću se od 50 eur pa nadalje (cijene mogu varirati ovisno o složenosti pitanja i obliku odgovora).

Može li se dobiti besplatna pravna usluga u Zadar?

Za početak, jasno i sažeto formulirajte svoje pitanje i pokušajte ga postaviti. Ako je pitanje jednostavno i moguće brzo odgovoriti, odvjetnici često na takva pitanja odgovaraju besplatno. Međutim, pravo na određivanje cijene konzultacije ostaje na odvjetniku.

Gdje pronaći dobrog odvjetnika u Zadar?

To možete učiniti putem hrvatske platforme za pretraživanje odvjetnika Odvjetnici-hr.com potpuno besplatno. Važno je napomenuti da je jednostavno pretraživanje i kontaktiranje stručnjaka besplatno, ali konzultacije i usluge stručnjaka mogu biti naplatne.

Koliko košta angažiranje odvjetnika u Zadar?

Cijene odvjetničkih usluga ovise o opsegu posla i složenosti slučaja. U prosjeku, usluge odvjetnika počinju od 50 eur. Preporučuje se birati kandidate prema ocjenama i recenzijama klijenata. Mnogi odvjetnici također nude primjere svojih ranijih uspješnih slučajeva!

Koja je razlika između odvjetnika i pravnika?

Odvjetnik ima ovlasti zastupati klijente u kaznenim postupcima i sudskim sporovima. Polje djelovanja pravnika je, za razliku od odvjetnika, ograničenije. Pravnik se uglavnom specijalizira za građanske predmete kao što su radni sporovi, naplata dugova, priprema ugovora, stambeni i zemljišni sporovi i sl.

 

Kada se obratiti pravniku?

Kada se obratiti pravniku? Ljudi se odlučuju potražiti pravnu pomoć kada naiđu na složene probleme. U Zadar se često obraćaju pravnicima kada je postupak već u tijeku na sudu ili u nekoj instituciji, a stvari ne idu kako su očekivali. U najgorim slučajevima, to je već nakon gubitka spora. Stoga savjetujemo da se na vrijeme obratite pravniku i riješite problem “na vrijeme” prije nego što se pogorša.

Što uključuje pravno savjetovanje?

Pravno savjetovanje obuhvaća analizu situacije i preporuke odvjetnika o mogućim koracima djelovanja. Postoje dvije vrste savjetovanja – sudsko savjetovanje i pisano savjetovanje (pravno mišljenje). Vrsta pružene pomoći ovisi o specifičnostima slučaja i željama klijenta.