Odvjetnik za registraciju žigova u Čakovec

Pitanja i odgovori na Registracija žigova

Što učiniti? 1 odgovor

1 odgovor
0
0
522
10.09.2025

Poštovani,
Postavljam pitanje u ime moje sestre koja živi u Austriji, na internetu je pronašla firmu za adaptaciju stana, izvođač je procjenio svoj rad na 13.500 eura te je tražio da se trećina, dakle 4.050 eura uplati odmah te mu je taj iznos uplaćen 28.04.2025., pri čemu se obvezao da će radovi biti gotovi do počeka srpnja uz moguća razumna odstupanja što je i navedeno tako u Ugovoru. Međutim, početkom srpnja su radovi bili još uvijek u početnoj fazi te je sestra tražila da izvođač ispostavi račun za urađeno i da joj vrati ostatak novca, jer je u dva mjeseca jedva napravljen minimum minimuma, stalno je izmišljao izgovore i navodio kako će početi raditi sljedeći ponedjeljak – taj ponedjeljak nikad nije došao, a novce nije vratio niti je ispostavio račun za napravljeno. Što nam je činiti, pokrenuti tužbu ili mu uputiti neku od inspekcija, ili možda oboje. Zahvaljujem na odgovoru.

Idi na odgovor

Kleveta 1 odgovor

1 odgovor
0
0
1279
16.06.2025

Poštovani,
Pročitala sam dobar dio vaših pitanja i odgovora i pronašla odgovore u svezi pojmova klevete i uvrede. Jučer sam postavila pitanje koje je bilo uopćeno. Danas bih postavila konkretna pitanja. Kako mi je u zadnje vrijeme osoba poslala više optužujućih pisanih poruka ja bih vas pitala jesu li neki navodi kleveta. Uvrede neću spominjati. Jesu li klevete: ti si kriva za njegovu psihičku bolest, miješaš se u odnos između mene i mog brata, \”puniš mu glavu\” protiv mene, miješaš se i gdje treba i ne treba, uvlačiš se,… Iz poruka se da isčitati da je i s drugim osobama raspravljala o meni. Tvrdi da sam ja uzrok sukoba između nje i njenog brata. Sukob je, koliko sam pohvatala, radi podjele imovine.
Radi se o svojti koju viđam svako toliko godina (nečija pričest, krizma) i nikada se ne čujemo. Najprije sam bila zaprepaštena, zatim zabrinuta i uznemirena. Noćima ne spavam. Normalna, uljudbena i argumentirana pisana komunikacija ne daje ploda. Poruke je slala i mojoj kćeri, ali ih je ubrzo izbrisala. Ja sam poruke upućene meni spremila. Što mi je činiti da se zaštitim? Hvala.
Lijep pozdrav,
Katica

Idi na odgovor

Diskriminacija 1 odgovor

1 odgovor
1
0
446
10.09.2025

Osoba sam sam iznimno rijetkim tjelesnim oštećenjem. Rođena sam bolesna nemam pravo na inklizivni dodatak niti išta drugo jer sam rođena bolesna i kriva sam zbog toga očito. Zanima me imam li kakva prava /mogućnosti osim ustavne tužbe? Hvala

Idi na odgovor

Pravo potomaka na nasljedstvo 1 odgovor

1 odgovor
1
0
1146
16.06.2025

Ostavinski postupak iza jedne osobe u Hrvatskoj zaključen je 1972. godine. Tada je njena kćerka (moja svekrva) prihvatila nasljedstvo i ustupila ga svom bratu (nije se odrekla već prihvatila i ustupila) koji se nasljedstva prihvatio u cijelosti.

Moj pokojni suprug, sin te kćerke, bio je živ u trenutku smrti ostaviteljice, ali nije bio pozvan u ostavinski postupak, niti je u njemu učestvovao.

Djeca (naša djeca) su rođena nakon 1972. godine.

Nedavno je sud pokrenuo dopunu ostavinskog postupka zbog naknadno pronađene imovine (zemljišta), i sada je mene, kao udovicu pokojnog sina kćerke ostaviteljice, pozvao da se izjasnim.

Tek sada sam saznala da je još 1972. godine nasljedstvo podijeljeno i da je moja svekrva ustupila svoj dio bratu.

Imamo li ja i djeca mog pokojnog supruga (koja su unuci ostaviteljice) pravo tražiti nasljedni ili nužni dio iz ostavine iz 1972. koje je prihvatila i ustupila bratu?
Postoji li osnova za obnovu ostavinskog postupka ili neko drugo pravno sredstvo, ako moj pokojni suprug nije bio uključen u prvobitni postupak niti znao za njega?

Unaprijed hvala.

Idi na odgovor

Ostavina 1 odgovor

1 odgovor
1
0
868
10.09.2025

Pisala sam vam vec sto se tice nasljeđa.Majka samohrana sa dvoje djece,iznenada preminuo suprug.Imovine nema samo racun u banci koji ne pokriva dug od agencije.Obiteljska mirovina pokrenuta.Zanima me tijek ostavinske i sto moram izjaviti na ostavinskoj ako se prihvatim nasljeđa dali moram izjaviti da sredstva ne pokrivaju stanje duga .Opcija je bila i da se odreknem racuna i banci i samim time i duga ali mi kazu da se ne mogu odreci i ime svoje malodobne djece i ne znam hoce li mi to utjecat na mirovinu obiteljsku.Isto tako muz ima staza i i Italiji pa me zanima ako i tamo ostvarimo pravo za mirovinu hoce li me traziti da sam zakonski nasljednik supruga za mirovinu jer ne znam kakvi su tamo zakoni.Dali se moram sama javit agenciji i to im i reci da se mogu naplatiti samo u visini nasljeđenog?Možete mi pomoći i dati pravne upute za ostavinsku.

Idi na odgovor

Lišenje roditeljske skrbi 1 odgovor

1 odgovor
1
0
3931
27.02.2025

Poštovani ako otac dijete nije viđao više od 3godine i ne placa niti se brine ni u kojem pogledu o dijetetu dali postoji mogucnost da ga se lisi roditeljske skrbi, imala sam jedan sud međutim su odbili

Idi na odgovor

Ev.odšteta za pad na cestu 1 odgovor

1 odgovor
0
0
227
10.09.2025

Ovo je dodatak prethodnom mailu tj. Upitu na Vašu adresu.
Pregledom svojih fotografija i filmića na mom mobitelu, pala sam u pon. 1.9.2025. Oko 10 sati ujutro.
Kamera instalirana na stupu ulične rasvjete gleda na spremnik mj.kom.otp.
U nekim ranijim razgovorima sa susjedom u ulazu g.Mankas Igorom koji radi u Komunalcu ili srodna tvrtka za odvoz otpada / a kamera sve prekršaje bilježi/ tako je sigurno snimila i moj pad, a to je krucijalni dokaz.
Međutim, kako sam naivna, tražila sam tu snimku od njega, tj. Njegove supruge Mateje jer njega nije bilo neposredno, da ga zamoli da mi izreže taj dio pada!
Bojim se da će biti obrisan, jer je tu sigurno sprega Grada Siska po čijem odobrenju se grade zgrade u ul. T.Ujevića i zbog toga je sve posuto pijeskom i kamenčićima što se nikada ne čisti- i sa druge strane, Komunalac- firma u gradskom vlasništvu!
Razgovor između mene i Mateje Mankas vođen oko 18 sati pon. 8.9.2025.
Sa poštovanjem,
Mirjana Otić

Idi na odgovor

kako tražiti izuzeće od daljnjeg cjepljenja 1 odgovor

1 odgovor
0
0
2052
03.04.2025

Poštovani, dijete mi je očigledno odreagiralo na sva cjepiva. U rodilištu, tzv. Vitamin K je ubrizgan bebi bez moje prisutnosti i obavijesti, dok je bilo odvedeno na kupanje i kad je dijete vraćeno s kupanja razvilo je poremećeno disanje, to sam prijavila sestri koja je pozvala pedijatricu, koja je tada više puta pregledala dijete i uvjeravala me i uvjerila da je to normalno u neke novorođenčadi. Na otpusnom pismu nisu to
napisali niti sam se ja biila žalila jer me pedijatrica uvjerila da je to kod neke djece normalno. Iako mi je bilo čudno, nažalost, prihvatila sam to bez pobune. Druga cjepiva su prošla uz otekline na nogama koje su
trajale 7-10 dana i nakon kojih su se zadržale
kvrge na mjestima uboda veličine oraha i
lješnjaka što je trajalo po par mjeseci.
Pedijatrica se čudila tome, rekla da mažemo i
masiramo kremom za ozljede i ponovno nije
upisano u cjepnu knjižicu. Na žalost, nisam
znala da mogu sama prijaviti nus pojave.
Nedugo sam na Halmedovim stranicama
iskopala da se radilo o nuspojavama. Na
žalost sad sam u situaciji da je izgleda jedini
dokaz moja riječ. I tek sad shvaćam koliko sam bila glupa. Također, uvijek sam pitala za
nuspojave i nikad mi ni od strane pedijatara
ni od strane školskog liječnika nisu rečene sve
nuspojave, rečeno je samo da je moguće
crvenilo, oteklina, povišena temperatura. U
rodilištu sam tek na otpusnom pismo
pročitala da je dano cjepivo K Vitamin, a kad
sam se žalila na poremrćeno disanje
pedijatrica mi nije spomenula da je to
moguća nuspojava te injekcije . Kako mi je
najpametnije sada zaštiti moje dijete koje ima 5 godina, cijepljeno do sada, ali s ovim spoznajama imam strah nastaviti s cijepljenjem i osjećam se prevarenom od liječnika koji mi nisu dali ni pune niti točne informacije i još mi to nije upisano u cjepnu
knjižicu, iako su reakcije bile odmah i očite.
Ima li išta što mogu učiniti da zatražim izuzeće od daljnjeg cjepljenja i da li se je moguće sada naknadno žaliti na to što me nisu informirali o nuspojavama cjepiva i što me nisu zvali da budem prisutna prilikom davanja K vitamina u bolnici, jer takva je praksa, nije se dogodilo samo meni. Da sam
znala da je to drugi dan u rodilištu ubrizgano djetetu, možda me pedijatrica ne bi uspjela uvjeriti da je poremećaj disanja u neke novorođenčadi normalan, jer je prvi dan dijete disalo normalno, a u Italiji, gdje sam rodila prvo dvoje djece taj vitamin se daje kapljicama na usta. Nisam imala pojma da se ovdje to ubrizgava u rodilištu, a po sastavu nije samo vitamin i poremećaj disanja je nažalost jedna od nuspojava. Hvala.

Idi na odgovor

Najnoviji članci

Zaštita autorskih prava u digitalnom dobu

U današnjem digitalnom dobu, stvaranje sadržaja nikada nije bilo lakše. Od inovativnih softverskih rješenja i mobilnih aplikacija, preko blogova, podcasta i videozapisa, pa sve do jedinstvenih grafičkih rješenja i glazbe – vaša kreativnost je vaš najvrjedniji resurs. No, s lakoćom dijeljenja dolazi i rizik. Vaša djela, plodovi sati, dana ili čak godina truda i investicija, […]

0
0
138

Intelektualno vlasništvo u Hrvatskoj: zaštita i novosti 2025

Uvod Intelektualno vlasništvo obuhvaća prava koja štite stvaralaštvo uma – patente, žigove, industrijski dizajn, autorska prava i druga nematerijalna dobra. U Hrvatskoj ovaj sustav uređuje Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima, Zakon o žigu, Zakon o patentu i niz drugih propisa.U rujnu 2025. donesene su izmjene kojima se jača digitalna zaštita autorskih djela, uvode […]

0
0
295
Povratak na sve članke

Najnovije recenzije

Čuljak Maja

Ocjena:

Odvjetnik

V

Vladimir Gizdavić

Može li neko da napiše e mail adresu odvjetnice Maje Čuljak ?

Šimić Ivo Hubertus

Ocjena:

Odvjetnik

T

Tatjana Marković

Preporučam jer je stručan odličan odvjetnik.

Alajbeg Hrvoje

Ocjena:

Odvjetnik

R

Robert Dodoja

Super

Alajbeg Hrvoje

Ocjena:

Odvjetnik

M

Marino Radunić

Super

Milić Nada

Ocjena:

Odvjetnik

M

Maja

Radila mi ugovor o uzdržavanju, jako sam zadovoljna bila pristupom i cijenom

Ćukušić Daniel

Ocjena:

Odvjetnik

A

Ante

Pravodobna i kvalitetna usluga iz podrucja nasljednog prava. Preporuke!

Čuljak Maja

Ocjena:

Odvjetnik

A

Andjelko Ramić

jadni oni koji jedu kruh zaradjen lopovlukom, prevarama, obmanama i hajducijom.
jadan ovaj narod koji nema drzavu pa tako na scenu nastupaju hijene, vukovi, zmije, brsljani koji im sisaju krv.
bez ikakve pravne osnove naplaćuju pristojbe koje u zemljama koje imaju državu su nezamislive.
ako im je do naplate trebali bi organizirati dekodere pa kome se gleda kupi karticu i gleda ove njihove jadne emisije laži, obmana i reklama.
svaki narod koji posjeduje državu ima državni tv/radio koji je dostupan svima bez naplate i to samo u svrhu informiranja o nepogodama/katastrofama i mogućim ratnim stanjima, naravno uz promidzbu raznoraznih ponudjaca rumene kadulje, magle, tarota, kocke, bluda i nemorala.

Prlić Zrinka

Ocjena:

Odvjetnik

A

Anamarija

U početku, dok vas ne pridobije, sve med i mlijeko. Ali uskoro gubi interes kad uvidi da se nedate baš oderati kao ovca jer “ podnescima” po astronomskim cijenama nikad kraja. Onda se ne javlja više, ne odgovara na mail, službenice odgovaraju da je zauzeta….
Nemojte previše gubiti vrijeme, hitno nađite nekog drugog.

Jakšić Vanja

Ocjena:

Odvjetnik

A

Antonija

Super ali me zanima zamjena žalbu ocete vi uložiti ili

Matetić Danijel

Ocjena:

Odvjetnik

D

Denis Hlapčić

Gospodin Daniel je izuzetno uslužan i profesionalan odvjetnik. S nama je odradio velik dio posla vezan uz imovinsko-pravne odnose, pri čemu je pokazao visoku razinu stručnosti, dostupnosti i predanosti. Izuzetno smo zadovoljni njegovom uslugom i cjelokupnim pristupom.

Hvala vam još jednom, a posebno njemu na vrhunskoj usluzi.

Ljudi također pitaju:

Najbolji pravnici u Čakovec

Imamo popis najboljih pravnika u Čakovec s potpunim informacijama. Cijene, recenzije, telefonski brojevi i adrese.

Recenzije odvjetnika u Čakovec

Na našoj platformi prikupljamo stvarne recenzije o odvjetnicima. Ne brišemo negativne recenzije niti postoji mogućnost njihovog lažnog povećavanja.

Koliko košta konzultacija s odvjetnikom u Čakovec?

Konzultacije s odvjetnicima u Čakovec kreću se od 50 eur pa nadalje (cijene mogu varirati ovisno o složenosti pitanja i obliku odgovora).

Može li se dobiti besplatna pravna usluga u Čakovec?

Za početak, jasno i sažeto formulirajte svoje pitanje i pokušajte ga postaviti. Ako je pitanje jednostavno i moguće brzo odgovoriti, odvjetnici često na takva pitanja odgovaraju besplatno. Međutim, pravo na određivanje cijene konzultacije ostaje na odvjetniku.

Gdje pronaći dobrog odvjetnika u Čakovec?

To možete učiniti putem hrvatske platforme za pretraživanje odvjetnika Odvjetnici-hr.com potpuno besplatno. Važno je napomenuti da je jednostavno pretraživanje i kontaktiranje stručnjaka besplatno, ali konzultacije i usluge stručnjaka mogu biti naplatne.

Koliko košta angažiranje odvjetnika u Čakovec?

Cijene odvjetničkih usluga ovise o opsegu posla i složenosti slučaja. U prosjeku, usluge odvjetnika počinju od 50 eur. Preporučuje se birati kandidate prema ocjenama i recenzijama klijenata. Mnogi odvjetnici također nude primjere svojih ranijih uspješnih slučajeva!

Koja je razlika između odvjetnika i pravnika?

Odvjetnik ima ovlasti zastupati klijente u kaznenim postupcima i sudskim sporovima. Polje djelovanja pravnika je, za razliku od odvjetnika, ograničenije. Pravnik se uglavnom specijalizira za građanske predmete kao što su radni sporovi, naplata dugova, priprema ugovora, stambeni i zemljišni sporovi i sl.

 

Kada se obratiti pravniku?

Kada se obratiti pravniku? Ljudi se odlučuju potražiti pravnu pomoć kada naiđu na složene probleme. U Čakovec se često obraćaju pravnicima kada je postupak već u tijeku na sudu ili u nekoj instituciji, a stvari ne idu kako su očekivali. U najgorim slučajevima, to je već nakon gubitka spora. Stoga savjetujemo da se na vrijeme obratite pravniku i riješite problem “na vrijeme” prije nego što se pogorša.

Što uključuje pravno savjetovanje?

Pravno savjetovanje obuhvaća analizu situacije i preporuke odvjetnika o mogućim koracima djelovanja. Postoje dvije vrste savjetovanja – sudsko savjetovanje i pisano savjetovanje (pravno mišljenje). Vrsta pružene pomoći ovisi o specifičnostima slučaja i željama klijenta.