- Početna
- Pitanja
Pitanja za odvjetnike Pronađeno 59
- Sva pitanja
- Administrativno pravo
- Agrarno pravo
- Arbitraža i medijacija
- Carinsko pravo
- Ekološko pravo
- Elektronička trgovina
- Financijska kontrola i regulacija
- Financijsko i bankarsko pravo
- Franšizing
- Imigracijsko pravo
- Intelektualno vlasništvo
- Izrada i analiza ugovora
- Kazneno pravo
- Konkurentsko pravo
- Korporativno pravo
- Medicinsko pravo
- Medijsko pravo i internet
- Nasljedno pravo
- Nekretnine i građevinarstvo
- Obiteljsko pravo
- Obrazovno pravo
- Oglašivačko pravo
- Osigurateljno pravo
- Porezno pravo
- Radno pravo
- Sportsko pravo
- Transportno pravo
- Turističko pravo
- Ugovorno pravo
- Zaštita prava potrošača
Poštovani, učiteljica razredne nastave djetetu prvog razreda osnovne škole upisuje bilješke koristeći izraze koje smatram izrazito teškima te kao postavljanje dijagnoza psihičkih oboljenja ( anksiozno ponašanje) te usmeno izrečene riječi u opisivanju djetetovog ponašanja ( perfekcionista, nervozan, isfrustriran , samouništavajuć ). Škola traži dijagnozu psihologa za dijete ali nama kao roditeljima ne žele ništa ( situacije, način ponašanja te njihov prijedlog za psihološku obradu ) dati u pisanom obliku. Podnijela sam molbu za preformuliranje bilješke gdje se koristi izraz “ anksiozno ponašanje” te smo pozvani na sastanak sa pravnikom u školi !!! Zanima me kakva su prava roditelja ? Lp
Želim završiti srednju školu, ali već radim i ne mogu redovito dolaziti na nastavu. Zanima me postoje li zakonske odredbe koje dopuštaju izvanredno ili online školovanje u Hrvatskoj.
Kako funkcionira prijelaz na višu razinu obrazovanja kod učenika s prilagođenim programom?
Moje dijete pohađa osnovnu školu s prilagođenim programom zbog određenih teškoća. Zanima me može li se upisati u redovnu srednju školu, a ne specijalnu.
Živimo u manjem mjestu udaljenom od najbliže osnovne škole nekoliko kilometara, pa me zanima tko snosi troškove prijevoza i postoje li posebni propisi za to?
U našoj školi postoji vijeće roditelja, pa me zanima kakvu ulogu to tijelo ima i mogu li roditelji preko njega odlučivati o važnim školskim pitanjima.
Čula sam da neki nastavnici predaju iako možda nisu položili stručni ispit ili nemaju odgovarajuće zvanje. Kakve su sankcije za školu ili nastavnika ako se to otkrije?
Moj sin će uskoro završiti srednju školu i zanima me koji su zakonski propisi o državnoj maturi, tko organizira ispite i postoji li mogućnost prigovora na rezultate.
Zanima me kako se osniva školski odbor u osnovnim i srednjim školama, tko su članovi tog odbora i kakve odluke donosi u ime škole, posebice one vezane uz financije i zapošljavanje.
Zanima me kako nastavnik može postati mentor, savjetnik ili izvrsni savjetnik, koji su uvjeti i kakav je postupak napredovanja u sustavu obrazovanja.
Zanima me tko imenuje ravnatelja osnovne ili srednje škole, kakvi su uvjeti za tu funkciju, te koji su glavni zadaci i odgovornosti ravnatelja u provedbi obrazovnog programa.