Odvjetnik za zaštitu privatnosti na internetu u Sisak

Pitanja i odgovori na Savjetovanje za zaštitu privatnosti na internetu

Neisplata naknade troškova prijevoza 1 odgovor

1 odgovor
0
0
545
12.07.2025

Poštovani,

Poslodavac mi nije isplatio naknadu troškova prijevoza. U Kolektivnom ugovoru stoji: \”Radnik ima pravo na naknadu troškova prijevoza na relaciji od mjesta stanovanja do mjesta rada i obrnuto u visini cijene mjesečne vozne karte prema cijeni javnog prijevoza koji je najpovoljniji za Poslodavca.\” Djelatnice HRa od mene su tražile dostavu potvrde o boravištu koju nisam uspio ishoditi jer je radno vrijeme PU istovjetno mojem radnom vremenu, ali sam potpisao Izjavu da živim na određenoj adresi. Mogu li kao djelatnik tražiti izvanredni otkaz Ugovora o radu zbog nastale situacije?
Hvala i lijep pozdrav

Idi na odgovor

Upit za iznos plače 1 odgovor

1 odgovor
1
0
579
12.07.2025

Poštovani
Da li mi poslodavac smije isplačivati plaču kao za NKV kvalifikaciju, iako ja imam SSS i naknadno još položeno za jedno zanimanje i za vozača viličara. Sve je navedeno u radnoj knjižici, a zanimanje potrebno za posao koji obavljam je NKV, Iako oduvijek obavljam rad na strojevima i na viličaru.
Hvala. Lp.

Idi na odgovor

kako tražiti izuzeće od daljnjeg cjepljenja 1 odgovor

1 odgovor
0
0
2051
03.04.2025

Poštovani, dijete mi je očigledno odreagiralo na sva cjepiva. U rodilištu, tzv. Vitamin K je ubrizgan bebi bez moje prisutnosti i obavijesti, dok je bilo odvedeno na kupanje i kad je dijete vraćeno s kupanja razvilo je poremećeno disanje, to sam prijavila sestri koja je pozvala pedijatricu, koja je tada više puta pregledala dijete i uvjeravala me i uvjerila da je to normalno u neke novorođenčadi. Na otpusnom pismu nisu to
napisali niti sam se ja biila žalila jer me pedijatrica uvjerila da je to kod neke djece normalno. Iako mi je bilo čudno, nažalost, prihvatila sam to bez pobune. Druga cjepiva su prošla uz otekline na nogama koje su
trajale 7-10 dana i nakon kojih su se zadržale
kvrge na mjestima uboda veličine oraha i
lješnjaka što je trajalo po par mjeseci.
Pedijatrica se čudila tome, rekla da mažemo i
masiramo kremom za ozljede i ponovno nije
upisano u cjepnu knjižicu. Na žalost, nisam
znala da mogu sama prijaviti nus pojave.
Nedugo sam na Halmedovim stranicama
iskopala da se radilo o nuspojavama. Na
žalost sad sam u situaciji da je izgleda jedini
dokaz moja riječ. I tek sad shvaćam koliko sam bila glupa. Također, uvijek sam pitala za
nuspojave i nikad mi ni od strane pedijatara
ni od strane školskog liječnika nisu rečene sve
nuspojave, rečeno je samo da je moguće
crvenilo, oteklina, povišena temperatura. U
rodilištu sam tek na otpusnom pismo
pročitala da je dano cjepivo K Vitamin, a kad
sam se žalila na poremrćeno disanje
pedijatrica mi nije spomenula da je to
moguća nuspojava te injekcije . Kako mi je
najpametnije sada zaštiti moje dijete koje ima 5 godina, cijepljeno do sada, ali s ovim spoznajama imam strah nastaviti s cijepljenjem i osjećam se prevarenom od liječnika koji mi nisu dali ni pune niti točne informacije i još mi to nije upisano u cjepnu
knjižicu, iako su reakcije bile odmah i očite.
Ima li išta što mogu učiniti da zatražim izuzeće od daljnjeg cjepljenja i da li se je moguće sada naknadno žaliti na to što me nisu informirali o nuspojavama cjepiva i što me nisu zvali da budem prisutna prilikom davanja K vitamina u bolnici, jer takva je praksa, nije se dogodilo samo meni. Da sam
znala da je to drugi dan u rodilištu ubrizgano djetetu, možda me pedijatrica ne bi uspjela uvjeriti da je poremećaj disanja u neke novorođenčadi normalan, jer je prvi dan dijete disalo normalno, a u Italiji, gdje sam rodila prvo dvoje djece taj vitamin se daje kapljicama na usta. Nisam imala pojma da se ovdje to ubrizgava u rodilištu, a po sastavu nije samo vitamin i poremećaj disanja je nažalost jedna od nuspojava. Hvala.

Idi na odgovor

Kleveta 1 odgovor

1 odgovor
1
0
650
10.09.2025

Poštovani
Imala sam goste u apartmanu koji su prekšili pravila kućnog reda. Doveli su druge osobe u moj objekt a u pravilniku piše da se treba tražiti dopuštenje
Na što sam im poslala dvije poruke i upozorila.Oni su se na to oglušili što su i sami rekli mom suprugu
Moj suprug je otišao i rekao vi koji niste gosti ovog objekta napustite ga.
Nakon toga unosili su se mom suprugu u lice mahali prstom pred nosom i vikali na njega i tražili isprike jer je osobama koji nisu u objektu rekao da isti napuste.
Drugi dan nakon toga tražili su dopuštenje da isti ti gosti dođu sto im je udovoljeno i sve je prošlo u redu.
Međutim nakon sto su napustili moj objekt nakon 3 sata su me kontaktirali da je njima ogreban automobil na mom parkingu i da su za to krivi moji drugi gosti i tražili su njihove osobne podatke.Na to sam ja rekla da ja mogu pogledati postoji li oštećenje na drugom vozilu i ako isto postoji obavijestiti druge goste ali da ja ne smijem davati tuđe osobne podatke sto je zakonom zabranjeno.Isto tako sam i rekla da sam pregledala snimke s parkinga i da se ništa ne može ustanoviti
Ali su oni rekli ako na drugom vozili i ne postoji oštećenje da su oni krivi i uporno su tražili tuđe osobne podatke.Tada su rekli da će prijaviti policiji na sto sam ja rekla ok najbolje da to oni riješe i da ću njima ustupiti sve sto me budu tražili.
Nakon svega su oni mene zvali i ja se nisam javila jer nisam čula mobitel jer sam radila tada su oni meni napisali poruku citiram
“Nisi mi uopće pomogla,nisi se javila dok sam bio na policiji,sada moja riječ manje vrijedi.Šteta za tebe,suocit ćeš se s posljedicama”
Na to sam ja njima rekla da sam dala sve od sebe da im pomognem koliko mogu,ali da sad ovo već prelazi u ozbiljne prijetnje i da ako imaju problem da se obrate policiji a mene da vise nisu kontaktirali.Rekli su da su prijavili policiji,policija uopće nije dolazila
Napisali su mi toliko lošu Recenziju ma bookingu i dali 1 što jako šteti mome ugledu i poslovanju
Postoji li tu u svemu tome temelja za tužbu za klevetu?
Isto tako napisali su da 2 dana nije bilo struje,sto je istina da je dva dana nestajala struja na par sati,ali zbog požara koji je bio u blizini,isto tako bili su obaviješteni o tome i ja na to nisam mogla utjecati
S tim da su i njihova dijeca meni bacila betonski oplocnik u bazen i sitna kamenja,radili su štetu
Sve sto su napisali u recenziji nije istina toliko su me ocrnili da mi je objek opasan iznutra i izvana da je bilo nečisto,neudobno,ako im je neudobno na krevetima od 1500€ onda to sve govori o svemu
Gosti su bili Francuzi

Idi na odgovor

Pravo na naknadu za godišnji odmor 1 odgovor

1 odgovor
0
0
1212
11.05.2025

Poštovani,
Od 2022. sam zaposlena na neodređeni. Cijelo vrijeme koristim dopust za njegu djeteta s teekoćama u razvoju. Početkom travnja 2025.predajem zahjev za sporazumni raskid ugovora i u zahtjevu navodim da želim isplatu godienjeg od 2024.g i razmjeran dio iz 2025. Poslodavac u rješenju odbija isplatu jer je uvjet za korištenje ili isplatu naknade povratak radnika na rad, a ja sam raskinula ugovor. Poslodavac je u pravu ili ipak imam pravo na isplatu? Hvala

Idi na odgovor

Zaštita prava moje djece 1 odgovor

1 odgovor
1
0
1704
03.06.2025

Muž i ja smo u braku, on ima dvoje djece iz prvog braka, skupa imamo još dvoje djece. Mene zanima ako kupim stan na svoje ime i ja plaćam kredit, nakon moje i muževe smrti kako spriječiti da djeca iz njegovog prvog braka potražuju udio? Obzirom da sam ga ja kupila i otplatila želim da ide mojoj djeci i općenito sva naša zajednička stečevina da ide našoj djeci. Muž se slaže s time. Koje korake poduzeti? Još nemamo zajedničke stečevine

Idi na odgovor

Ugradnja klime 1 odgovor

1 odgovor
0
0
727
12.07.2025

Poštovani,

obraćam Vam se vezano uz problem koji imamo s našim susjedima u zajedničkoj kući na otoku Krku.

Naime, susjedi koji posjeduju apartman iznad našeg instalirali su vanjsku jedinicu klima uređaja bez ikakvog prethodnog dogovora ili suglasnosti suvlasnika, i to na način da je kondenzat s uređaja kapao direktno u naše dvorište (postojala je mogućnost da se montira klima uređaj u njihovo dvorište). Nakon što su dobili odvjetnički dopis, odlučili su ne ukloniti uređaj, već su, isključivo kako ga ne bi morali micati, postavili kanalicu duž cijele fasade kuće kako kondenzat ne bi više kapao u naše dvorište. Time su, po našem mišljenju, vizualno narušili izgled cijele zgrade, a i dalje se radi o jednostranom zahvatu bez suglasnosti svih suvlasnika. (da ne govorim o buki koju radi klima, a dolje se nalazi naša terasa ). Htjela bih napomenuti da su oni klimu montirali iz razloga što su iz svojeg spremišta napravili sobu koju ilegalno iznajmljuju turistima pod krinkom da su oni njihovi prijatelji te smatram da su i za to u prekršaju).

Molimo Vas za savjet:

Imamo li pravni temelj za traženje uklanjanja klima uređaja s pozicije na kojoj se sada nalazi?

Je li za takvu instalaciju bila potrebna suglasnost svih suvlasnika?

Možemo li tražiti uklanjanje i kanalice, s obzirom da dodatno nagrđuje izgled kuće?

Koji su daljnji pravni koraci koje možemo poduzeti ako oni i dalje odbijaju bilo kakav kompromis?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Srdačan pozdrav.

Idi na odgovor

Dijete se ne želi vratiti u Hrvatsku 1 odgovor

1 odgovor
1
0
751
12.07.2025

Poštovani, prije dvije godine vratili smo se iz inozemstva (Njemačka) u Hrvatsku. Naša kći, koja je tad imala 14,5 godina, krenula je u prvi razred srednje škole. Prilikom posjeta rodbini u Njemačkoj javila se centru za socijalnu skrb i prijavila navodno nasilje u obitelji. Centar ju je zadržao a sud u Njemačkoj u prvostupanjskom postupku donio privremenu mjeru kojom su nam oduzeli skrbništvo nad djetetom. Privremena mjera je važeća dok sud u Hrvatskoj ne donese konačnu odluku. Na sudu u Hrvatskoj smo podnijeli prijedlog kojim bi se izuzelo stanovanje djeteta i provelo vještačenje, kako djeteta tako i nas roditelja. Centar za socijalnu skrb je podnio isto takav prijedlog i predmet je objedinjen. Na sudu je obavljeno saslušanje nas roditelja kao i saslušanje naše kćeri putem videolinka. Na tom saslušanju naša kći je rekla da se nipošto ne želi vratiti u Hrvatsku. Izričito napominjemo da bilo kakvog nasilja u obitelji nije bilo. Naša kći se već prije obraćala centru za socijalnu skrb namjeravajući provesti svoj plan ostanka u Njemačkoj, ali je vraćena doma jer za to nije bilo nikakve osnove. Stoga je ovaj put prijavila navodno nasilje kako bi je ovaj put ipak zadržali. Inače sve to provodi po uputama muške osobe s kojom je u kontaktu. Socijalna služba iz Njemačke vrši intenzivan pritisak na sud tvrdeći da bi se njenim povratkom u Hrvatsku ugrozilo njeno zdravstveno stanje. Posebna skrbnica koju joj je dodijeljena odlukom suda je također podlegla tom pritisku.
Mi roditelji želimo da se u suradnji sa centrom za socijalnu skrb provede vještačenje a dijete privremeno smjesti u odgovarajuću ustanovu socijalne skrbi.
Naša kći nema prijavljeno boravište u Njemačkoj, već mjesecima ne ide u školu. Prekinut je tretman kod ortodonta.
Molim Vas za savjet što i kako učiniti.
Lp

Idi na odgovor

Najnoviji članci

Prava novinara na internetu

U dinamičnom svijetu digitalnih medija, gdje se vijesti šire brzinom svjetlosti, a granice između javnog i privatnog sve su fluidnije, novinari i urednici na internetu svakodnevno se susreću s novim izazovima. Informacija je postala moćna valuta, ali s njom dolazi i velika odgovornost te niz pravnih zamki. Znati svoja prava online novinara nije samo preporuka, […]

0
0
17

Medijsko pravo i internet u Hrvatskoj: izmjene i praksa 2025

Uvod Medijsko pravo i internet obuhvaća pravila koja uređuju slobodu medija, zaštitu prava na informaciju, odgovornost za objavljeni sadržaj te regulaciju digitalnih platformi. U Hrvatskoj se ova pitanja uređuju Zakonom o medijima, Zakonom o elektroničkim medijima, Zakonom o autorskom pravu te novim pravilima Europske unije, posebno Digital Services Act (DSA) i Digital Markets Act (DMA).U […]

0
0
57
Povratak na sve članke

Najnovije recenzije

Čuljak Maja

Ocjena:

Odvjetnik

V

Vladimir Gizdavić

Može li neko da napiše e mail adresu odvjetnice Maje Čuljak ?

Šimić Ivo Hubertus

Ocjena:

Odvjetnik

T

Tatjana Marković

Preporučam jer je stručan odličan odvjetnik.

Alajbeg Hrvoje

Ocjena:

Odvjetnik

R

Robert Dodoja

Super

Alajbeg Hrvoje

Ocjena:

Odvjetnik

M

Marino Radunić

Super

Milić Nada

Ocjena:

Odvjetnik

M

Maja

Radila mi ugovor o uzdržavanju, jako sam zadovoljna bila pristupom i cijenom

Ćukušić Daniel

Ocjena:

Odvjetnik

A

Ante

Pravodobna i kvalitetna usluga iz podrucja nasljednog prava. Preporuke!

Čuljak Maja

Ocjena:

Odvjetnik

A

Andjelko Ramić

jadni oni koji jedu kruh zaradjen lopovlukom, prevarama, obmanama i hajducijom.
jadan ovaj narod koji nema drzavu pa tako na scenu nastupaju hijene, vukovi, zmije, brsljani koji im sisaju krv.
bez ikakve pravne osnove naplaćuju pristojbe koje u zemljama koje imaju državu su nezamislive.
ako im je do naplate trebali bi organizirati dekodere pa kome se gleda kupi karticu i gleda ove njihove jadne emisije laži, obmana i reklama.
svaki narod koji posjeduje državu ima državni tv/radio koji je dostupan svima bez naplate i to samo u svrhu informiranja o nepogodama/katastrofama i mogućim ratnim stanjima, naravno uz promidzbu raznoraznih ponudjaca rumene kadulje, magle, tarota, kocke, bluda i nemorala.

Prlić Zrinka

Ocjena:

Odvjetnik

A

Anamarija

U početku, dok vas ne pridobije, sve med i mlijeko. Ali uskoro gubi interes kad uvidi da se nedate baš oderati kao ovca jer “ podnescima” po astronomskim cijenama nikad kraja. Onda se ne javlja više, ne odgovara na mail, službenice odgovaraju da je zauzeta….
Nemojte previše gubiti vrijeme, hitno nađite nekog drugog.

Jakšić Vanja

Ocjena:

Odvjetnik

A

Antonija

Super ali me zanima zamjena žalbu ocete vi uložiti ili

Matetić Danijel

Ocjena:

Odvjetnik

D

Denis Hlapčić

Gospodin Daniel je izuzetno uslužan i profesionalan odvjetnik. S nama je odradio velik dio posla vezan uz imovinsko-pravne odnose, pri čemu je pokazao visoku razinu stručnosti, dostupnosti i predanosti. Izuzetno smo zadovoljni njegovom uslugom i cjelokupnim pristupom.

Hvala vam još jednom, a posebno njemu na vrhunskoj usluzi.

Ljudi također pitaju:

Najbolji pravnici u Sisak

Imamo popis najboljih pravnika u Sisak s potpunim informacijama. Cijene, recenzije, telefonski brojevi i adrese.

Recenzije odvjetnika u Sisak

Na našoj platformi prikupljamo stvarne recenzije o odvjetnicima. Ne brišemo negativne recenzije niti postoji mogućnost njihovog lažnog povećavanja.

Koliko košta konzultacija s odvjetnikom u Sisak?

Konzultacije s odvjetnicima u Sisak kreću se od 50 eur pa nadalje (cijene mogu varirati ovisno o složenosti pitanja i obliku odgovora).

Može li se dobiti besplatna pravna usluga u Sisak?

Za početak, jasno i sažeto formulirajte svoje pitanje i pokušajte ga postaviti. Ako je pitanje jednostavno i moguće brzo odgovoriti, odvjetnici često na takva pitanja odgovaraju besplatno. Međutim, pravo na određivanje cijene konzultacije ostaje na odvjetniku.

Gdje pronaći dobrog odvjetnika u Sisak?

To možete učiniti putem hrvatske platforme za pretraživanje odvjetnika Odvjetnici-hr.com potpuno besplatno. Važno je napomenuti da je jednostavno pretraživanje i kontaktiranje stručnjaka besplatno, ali konzultacije i usluge stručnjaka mogu biti naplatne.

Koliko košta angažiranje odvjetnika u Sisak?

Cijene odvjetničkih usluga ovise o opsegu posla i složenosti slučaja. U prosjeku, usluge odvjetnika počinju od 50 eur. Preporučuje se birati kandidate prema ocjenama i recenzijama klijenata. Mnogi odvjetnici također nude primjere svojih ranijih uspješnih slučajeva!

Koja je razlika između odvjetnika i pravnika?

Odvjetnik ima ovlasti zastupati klijente u kaznenim postupcima i sudskim sporovima. Polje djelovanja pravnika je, za razliku od odvjetnika, ograničenije. Pravnik se uglavnom specijalizira za građanske predmete kao što su radni sporovi, naplata dugova, priprema ugovora, stambeni i zemljišni sporovi i sl.

 

Kada se obratiti pravniku?

Kada se obratiti pravniku? Ljudi se odlučuju potražiti pravnu pomoć kada naiđu na složene probleme. U Sisak se često obraćaju pravnicima kada je postupak već u tijeku na sudu ili u nekoj instituciji, a stvari ne idu kako su očekivali. U najgorim slučajevima, to je već nakon gubitka spora. Stoga savjetujemo da se na vrijeme obratite pravniku i riješite problem “na vrijeme” prije nego što se pogorša.

Što uključuje pravno savjetovanje?

Pravno savjetovanje obuhvaća analizu situacije i preporuke odvjetnika o mogućim koracima djelovanja. Postoje dvije vrste savjetovanja – sudsko savjetovanje i pisano savjetovanje (pravno mišljenje). Vrsta pružene pomoći ovisi o specifičnostima slučaja i željama klijenta.