Odvjetnik za oglašivačko pravo u Zagreb

Pravnici i odvjetnici za oglašivačko pravo u Zagreb Pronađeno 3131

Oglašivačko pravo: Kako vam može pomoći odvjetnik u Zagreb

Oglašivačko pravo regulira pravne aspekte oglašavanja i marketinga, uključujući zaštitu potr...

Oglašivačko pravo: Kako vam može pomoći odvjetnik u Zagreb

Oglašivačko pravo regulira pravne aspekte oglašavanja i marketinga, uključujući zaštitu potrošača, usklađivanje oglasnih kampanja s pravnim propisima i rješavanje sporova vezanih uz nelojalnu konkurenciju. Ovo područje prava ključno je za osiguranje transparentnosti, poštenja i pravne sigurnosti u oglašivačkim aktivnostima. Ako trebate pravnu pomoć vezanu uz oglašavanje, odvjetnik u Zagreb pružit će vam stručnu podršku.

Što obuhvaća oglašivačko pravo?

Oglašivačko pravo pokriva razne pravne aspekte, uključujući:

  • Usklađivanje oglasnih kampanja s važećim zakonima i propisima.
  • Pravnu zaštitu intelektualnog vlasništva u oglašavanju.
  • Rješavanje sporova vezanih uz nelojalnu konkurenciju.
  • Zaštitu prava potrošača u oglasima.
  • Pregled i odobravanje ugovora za marketinške kampanje.

Kada vam je potrebna pravna pomoć u oglašivačkom pravu?

Pitanje koje se često postavlja je: Kada je potrebna konzultacija odvjetnika? Ako razvijate oglasnu kampanju, trebate stručan savjet o usklađenosti s propisima ili se suočavate s pravnim sporovima, odvjetnik u Zagreb pružit će vam potrebnu stručnu podršku.

Zašto angažirati odvjetnika specijaliziranog za oglašivačko pravo?

Oglašivačko pravo zahtijeva dubinsko razumijevanje pravnih normi i propisa koji reguliraju marketing i oglašavanje. Odvjetnik vam može pomoći:

  • Savjetovati vas o zakonskim ograničenjima u oglašavanju.
  • Pripremiti i pregledati ugovore s agencijama i partnerima.
  • Zaštititi vaše intelektualno vlasništvo u oglasima.
  • Zastupati vas u sporovima vezanim uz nelojalnu konkurenciju ili povredu prava potrošača.

Odvjetnik u Zagreb osigurava da vaše oglašivačke aktivnosti budu pravno sigurne i u skladu s važećim zakonima.

Kada se obratiti odvjetniku za oglašivačko pravo?

“Kada je potrebno obratiti se odvjetniku?” Ovo pitanje postavljaju mnogi koji planiraju ili provode oglasne kampanje. Preporučuje se konzultacija u sljedećim situacijama:

  • Ako razvijate oglasnu kampanju i trebate provjeriti njenu usklađenost s propisima.
  • Kada se suočavate s optužbama za obmanjujuće oglašavanje.
  • Ako trebate pravnu pomoć u vezi s nelojalnom konkurencijom.
  • Kada želite zaštititi intelektualno vlasništvo uključeno u marketing.

Pravovremena pravna pomoć može spriječiti pravne komplikacije i osigurati uspješno provođenje oglasnih aktivnosti.

Najčešći primjeri iz prakse oglašivačkog prava

Oglašivačko pravo pokriva različite pravne situacije. Neki od najčešćih primjera uključuju:

  • Obmanjujuće oglašavanje: Zastupanje u slučajevima povrede prava potrošača.
  • Intelektualno vlasništvo: Zaštita autorskih prava i žigova u oglasima.
  • Nelojalna konkurencija: Pravna pomoć u sporovima vezanim uz nepošteno oglašavanje.
  • Sponzorski ugovori: Pregled i priprema ugovora za marketinške kampanje.

Kako odvjetnik u Zagreb može olakšati postupak?

Jedan od ključnih razloga za angažiranje odvjetnika je njihovo dubinsko poznavanje pravila i procedura vezanih uz oglašivačko pravo. U Zagreb, iskusni odvjetnici pružaju sveobuhvatnu pravnu podršku, uključujući:

  • Savjetovanje o pravima i obvezama u oglašavanju.
  • Pripremu i provjeru ugovorne dokumentacije.
  • Predstavništvo pred sudovima i regulatornim tijelima.
  • Pomoć u pregovorima vezanim uz oglasne kampanje.

Važnost pravovremenih konzultacija

Pravovremena konzultacija s odvjetnikom može biti odlučujuća za uspješno provođenje marketinških aktivnosti. Kada je potrebna konzultacija odvjetnika? Ako ste suočeni s izazovima u vezi s oglašivačkim pravom, angažiranje odvjetnika je ključan korak.

Zašto odabrati odvjetnika iz Zagreb?

Odvjetnici iz Zagreb imaju bogato iskustvo u oglašivačkom pravu i razumiju specifične potrebe oglašivačkih agencija, poduzetnika i korporacija. Njihova stručnost i predanost osiguravaju da ćete dobiti najbolju moguću pravnu podršku prilagođenu vašim potrebama.

Ako trebate pravnu pomoć u području oglašivačkog prava, ne oklijevajte. Pronađite odvjetnika u Zagreb i osigurajte uspjeh svojih marketinških aktivnosti već danas.

Pitanja i odgovori na Oglašivačko pravo

Školstvo – prava roditelja 1 odgovor

1 odgovor
0
0
1690
11.03.2025

Poštovani, učiteljica razredne nastave djetetu prvog razreda osnovne škole upisuje bilješke koristeći izraze koje smatram izrazito teškima te kao postavljanje dijagnoza psihičkih oboljenja ( anksiozno ponašanje) te usmeno izrečene riječi u opisivanju djetetovog ponašanja ( perfekcionista, nervozan, isfrustriran , samouništavajuć ). Škola traži dijagnozu psihologa za dijete ali nama kao roditeljima ne žele ništa ( situacije, način ponašanja te njihov prijedlog za psihološku obradu ) dati u pisanom obliku. Podnijela sam molbu za preformuliranje bilješke gdje se koristi izraz “ anksiozno ponašanje” te smo pozvani na sastanak sa pravnikom u školi !!! Zanima me kakva su prava roditelja ? Lp

Idi na odgovor

Viđanje dijeteta 1 odgovor

1 odgovor
1
0
1354
25.03.2025

Poštovani,
Molim vas odgovor vezano za situaciju kada otac traži da dijete od dvije godine prenoći kod njega cijeli vikend.
Dijete živi s majkom od rođenja, a otac viđa dijete prema dogovorenom planu.
Da li otac može ostvariti putem suda da tako malo dijete putuje 300km do 600km obzirom da ne živimo u istom gradu da bi dijete prenoćilo dvije noći izvan svoga doma?
Napominjem curica ima dvije godine.
Molim vas da mi odgovorite kakva je sudska praksa u takvim slučajevima ?
Zahvaljujem

Idi na odgovor

OTPUST MALOLJENIKA IZ ODGOJNOG ZAVODA 1 odgovor

1 odgovor
0
0
467
01.04.2025

Zanima me ima li Odgojni zavod pravo zadržavanja maloljetnika koji je odradio sve uvjete za otpust? Dijete je u zavodu godinu dana, a prije toga je bilo hospitalizirano tri mjeseca i dovedeno u zavod. Zavod ne želi dati nikakve konkretne informacije i ograđuju se od bilo kakvih upita. Branitelj koji trenutno zastupa dijete ne poduzima ništa. Radi zaštite djeteta pišem anonimno.

Idi na odgovor

Kupnja kuce 1 odgovor

1 odgovor
0
0
96
11.05.2025

Postovanje

Imam pitanje vezano za nekretninu, htio bih kupiti kucu tu u Vukovaru od jednog starijeg covjeka , u njoj jos zive postanari koji su dugo tu i sad ako ja zelim kupiti kucu ja te nebi htio da imam postanare nego kucu za sebe, ali ih nemam pravo izbaciti . Pa me zanimam kako i sta se moze napraviti
Hvala

Idi na odgovor

Poštovani,
Vezano uz prethodno navedeno pitanje i vaš odgovor, molim samo informaciju da li postoji rok za podnošenje pisanog zahtjeva poslodavcu za priznavanje benificiranog radnog staža za cijelo razdoblje rada na navedenom poslu?
Prema članku 133. Zakona o radu je navedeno:
(1) Radnik koji smatra da mu je poslodavac povrijedio neko pravo iz radnog odnosa može u roku od petnaest dana od dostave odluke kojom je povrijeđeno njegovo pravo, odnosno od saznanja za povredu prava zahtijevati od poslodavca ostvarenje toga prava.

Pitanje glasi: Da li navedenih 15 dana vrijedi u ovom slučaju, odnosno od kad se broje sa činjenicom da sam tek danas vidio vaš odgovor na prethodni upit, tako da od danas imam saznanje o povredi prava. Također je pitanje da li se u tih navedenih 15 dana broje samo radni dani ili se broje kalendarski dani?

Idi na odgovor

Poštovani,

Podnio sam tužbu protiv D.O.O. iz Pule zbog neizvršenja obveza iz ugovora o izvođenju građevinskih radova na mojoj nekretnini (Koprivnica).

Protustranka je izradila dva ugovora s istim datumom, brojem i strankama, ali s različitim iznosima i IBAN-ima za uplatu. Tek kasnije sam posumnjao da je to možda bio pokušaj izbjegavanja poreza: manji ugovor (1.200 EUR) sadrži podatke tvrtke, a drugi (13.000+ EUR) podatke privatnog računa direktora. Većina novca uplaćena je upravo direktno njemu kao fizičkoj osobi.

Sud u Koprivnici se proglasio mjesno nenadležnim, iako su radovi izvršeni i nastala je šteta upravo na tom području. Dodijeljena odvjetnica nije u žalbi pozvala na članak 52. Zakona o parničnom postupku (ZPP), niti je žalbu uputila nadležnom sudu (ŽS Varaždin). Uputila je na Sud u Koprivnici.

Molim pravni savjet u vezi sa sljedećim:

Može li se ugovore tretirati kao jedinstven pravni posao?
Postoji li osnova za uključivanje direktora kao fizičke osobe u postupak, budući da je većina novca završila na njegovom osobnom računu?
Postoji li mogućnost kvalifikacije radnji kao prijevare (kazneno djelo)?
Je li sud u Koprivnici ipak mjesno nadležan, pozivom na članak 52. ZPP-a?
Hvala unaprijed na mišljenju i smjernicama.

Idi na odgovor

Ovjera 1 odgovor

1 odgovor
1
0
690
08.04.2025

Postovani,
Zanima me ako se jedna sestra odrice svoga dijela imovine u korist druge sestre, moze li tu uzjavu ovjeriti u Hrvatskoj bez prisustva te druge sestre. Problem je sto je sestra koja se prihvata nasljedsva, u drugoj drzavi i nije u mogucnosti doci u Hrvatsku.

Idi na odgovor

Pravo na naknadu za godišnji odmor 1 odgovor

1 odgovor
0
0
66
11.05.2025

Poštovani,
Od 2022. sam zaposlena na neodređeni. Cijelo vrijeme koristim dopust za njegu djeteta s teekoćama u razvoju. Početkom travnja 2025.predajem zahjev za sporazumni raskid ugovora i u zahtjevu navodim da želim isplatu godienjeg od 2024.g i razmjeran dio iz 2025. Poslodavac u rješenju odbija isplatu jer je uvjet za korištenje ili isplatu naknade povratak radnika na rad, a ja sam raskinula ugovor. Poslodavac je u pravu ili ipak imam pravo na isplatu? Hvala

Idi na odgovor

Najnoviji članci

Prava radnika i obveze poslodavaca za remote rad 2025

Rad na daljinu u Hrvatskoj 2025.: Prava radnika i obveze poslodavaca

U 2025. godini rad na daljinu (remote rad) više nije iznimka već postaje standardan oblik zaposlenja u mnogim sektorima u Hrvatskoj. Prema najnovijim podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Državnog zavoda za statistiku, udio zaposlenih koji redovito rade na daljinu dosegnuo je 23% svih zaposlenih u prvoj polovici 2025. godine. Ova brojka bilježi konstantan rast […]

1
0
12
Trebaju li roditelji plaćati alimentaciju nakon 18. godine?

Trebaju li roditelji plaćati alimentaciju nakon navršenih 18 godina?

Jedno od najcescih pitanja u obiteljskom pravu u Hrvatskoj glasi: “Prestaje li obveza placanja alimentacije kada dijete navrsi 18 godina?” Kratak odgovor glasi: ne uvijek. Iako dijete s 18 godina postaje punoljetno, to ne znaci automatski da roditelj vise nije duzan financijski ga uzdrzavati. U ovom clanku objasnit cemo sto tocno kaze Zakon o obitelji, […]

1
0
15
Što učiniti ako postanete žrtva prijevare u Hrvatskoj?

Što učiniti ako postanete žrtva prijevare u Hrvatskoj?

U digitalnom dobu sve je više građana Hrvatske pogođeno raznim oblicima prijevara – od internetskih i bankovnih prevara do krađe identiteta. Samo u 2023. godini Policija je zaprimila više od 15.000 prijava kaznenih djela prijevare, a procijenjena šteta premašila je 30 milijuna eura. Znati kako brzo i pravilno reagirati ključno je za zaštitu vaših prava […]

1
0
43

Kako tužiti za klevetu: Pravni vodič za Hrvatsku

Kleveta, koja uključuje iznošenje neistinitih tvrdnji koje štete nečijem ugledu, ozbiljan je pravni prekršaj u Hrvatskoj. Prema kaznenom i građanskom pravu, žrtve klevete imaju pravo na zaštitu i naknadu štete. Što je kleveta prema hrvatskom pravu? Kleveta se definira kao iznošenje ili širenje neistinitih informacija koje mogu štetiti časti, ugledu ili dostojanstvu druge osobe. Ovo […]

1
0
158

Kako vratiti dug: Pravni koraci za Hrvatsku

U Hrvatskoj, situacije u kojima dužnici ne vraćaju posuđeni novac ili ne ispunjavaju ugovorne obveze nisu rijetke. Srećom, pravni sustav nudi učinkovite načine za povrat duga, bilo da se radi o privatnim ili poslovnim situacijama. Kada možete zahtijevati povrat duga? Povrat duga možete tražiti u sljedećim situacijama: Posuđeni novac koji nije vraćen prema dogovoru. Nepodmirene […]

0
0
100

Što učiniti u slučaju prometne nesreće u Hrvatskoj

Prometne nesreće su nepredvidivi događaji koji se mogu dogoditi svakome tko sudjeluje u prometu. Pravilno reagiranje u takvim situacijama ključno je za zaštitu svih sudionika i poštivanje zakonskih obveza u Hrvatskoj. 1. Osigurajte mjesto nesreće Zaustavite vozilo: Odmah zaustavite vozilo kako biste spriječili dodatne opasnosti. Uključite sva četiri pokazivača smjera: Aktivirajte sva četiri pokazivača smjera […]

0
0
34

Nezakoniti otkaz i vraćanje na posao: Kako zaštititi svoja prava u Hrvatskoj

U Hrvatskoj je radno zakonodavstvo jasno u zaštiti prava zaposlenika od nezakonitih otkaza. Prema Zakonu o radu, svaki otkaz mora biti zakonit, s valjanim razlogom i uz poštivanje propisanih procedura. Ako smatrate da ste nezakonito otpušteni, imate pravo poduzeti pravne korake kako biste zaštitili svoja prava i, u nekim slučajevima, vratili se na radno mjesto. […]

0
0
71
Povratak na sve članke

Ljudi također pitaju:

Najbolji pravnici u Zagreb

Imamo popis najboljih pravnika u Zagreb s potpunim informacijama. Cijene, recenzije, telefonski brojevi i adrese.

Recenzije odvjetnika u Zagreb

Na našoj platformi prikupljamo stvarne recenzije o odvjetnicima. Ne brišemo negativne recenzije niti postoji mogućnost njihovog lažnog povećavanja.

Koliko košta konzultacija s odvjetnikom u Zagreb?

Konzultacije s odvjetnicima u Zagreb kreću se od 50 eur pa nadalje (cijene mogu varirati ovisno o složenosti pitanja i obliku odgovora).

Može li se dobiti besplatna pravna usluga u Zagreb?

Za početak, jasno i sažeto formulirajte svoje pitanje i pokušajte ga postaviti. Ako je pitanje jednostavno i moguće brzo odgovoriti, odvjetnici često na takva pitanja odgovaraju besplatno. Međutim, pravo na određivanje cijene konzultacije ostaje na odvjetniku.

Gdje pronaći dobrog odvjetnika u Zagreb?

To možete učiniti putem hrvatske platforme za pretraživanje odvjetnika Odvjetnici-hr.com potpuno besplatno. Važno je napomenuti da je jednostavno pretraživanje i kontaktiranje stručnjaka besplatno, ali konzultacije i usluge stručnjaka mogu biti naplatne.

Koliko košta angažiranje odvjetnika u Zagreb?

Cijene odvjetničkih usluga ovise o opsegu posla i složenosti slučaja. U prosjeku, usluge odvjetnika počinju od 50 eur. Preporučuje se birati kandidate prema ocjenama i recenzijama klijenata. Mnogi odvjetnici također nude primjere svojih ranijih uspješnih slučajeva!

Koja je razlika između odvjetnika i pravnika?

Odvjetnik ima ovlasti zastupati klijente u kaznenim postupcima i sudskim sporovima. Polje djelovanja pravnika je, za razliku od odvjetnika, ograničenije. Pravnik se uglavnom specijalizira za građanske predmete kao što su radni sporovi, naplata dugova, priprema ugovora, stambeni i zemljišni sporovi i sl.

 

Kada se obratiti pravniku?

Kada se obratiti pravniku? Ljudi se odlučuju potražiti pravnu pomoć kada naiđu na složene probleme. U Zagreb se često obraćaju pravnicima kada je postupak već u tijeku na sudu ili u nekoj instituciji, a stvari ne idu kako su očekivali. U najgorim slučajevima, to je već nakon gubitka spora. Stoga savjetujemo da se na vrijeme obratite pravniku i riješite problem “na vrijeme” prije nego što se pogorša.

Što uključuje pravno savjetovanje?

Pravno savjetovanje obuhvaća analizu situacije i preporuke odvjetnika o mogućim koracima djelovanja. Postoje dvije vrste savjetovanja – sudsko savjetovanje i pisano savjetovanje (pravno mišljenje). Vrsta pružene pomoći ovisi o specifičnostima slučaja i željama klijenta.